Кабмін ще не розглянув проект закону про ліквідацію Комісії з захисту суспільної моралі

Кабмін ще не розглянув проект закону про ліквідацію Комісії з захисту суспільної моралі

16 Вересня 2014
4182
16 Вересня 2014
11:36

Кабмін ще не розглянув проект закону про ліквідацію Комісії з захисту суспільної моралі

4182
Законопроект схвалено на засіданні Урядового комітету гуманітарного розвитку
Кабмін ще не розглянув проект закону про ліквідацію Комісії з захисту суспільної моралі
Кабмін ще не розглянув проект закону про ліквідацію Комісії з захисту суспільної моралі

Проект закону щодо ліквідації Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі (НЕК) досі не розглянув Кабінет міністрів, хоча Мін'юст вніс його ще 1 серпня. Про це йдеться у відповіді на запит «Детектор медіа» з проханням надати копію прокольного рішення щодо результатів розгляду цього питання.

 

«Законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" в установленому порядку внесено Міністерством юстиції 01.08.2014 р. на розгляд Кабінету Міністрів. Законопроект схвалено на засіданні Урядового комітету гуманітарного розвитку 22.08.2014 р. На даний час проект Закону в установленому порядку опрацьовується відповідно до регламентних вимог. З огляду на зазначене, ознайомитися із запитуваними документами Ви зможете після прийняття Кабінетом Міністрів відповідного урядового рішення», - відповіли в уряді.

 

Нагадаємо, 3 червня Міністерство юстиції поінформувало «Детектор медіа» про підготовку проекту Закону України щодо ліквідації Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

 

Як писала «Детектор медіа», цей проект був внесений до парламенту ще 10 травня 2012 року, але вважається відкликаним, оскільки не розглядався Верховною Радою 6-го скликання. Відповідно до Регламенту Верховної Ради України законопроекти, які вважаються відкликаними але не втратили актуальності, можуть бути повторно надані на розгляд уряду, що Міністерство юстиції й зробило 11 січня 2013 року. 31 січня 2013 року цей проект знову був зареєстрований у парламенті 7-го скликання.

 

За результатами розгляду законопроекту на засіданні профільного Комітету з питань свободи слова та інформації було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді ухвалити проект за основу. Проте 27 лютого цей законопроект було відкликано, оскільки згідно з регламентами уряду та парламенту, відкликаними вважаються подані Кабміном законопроекти, не прийняті у першому читанні за основу на момент припинення повноважень Верховної Ради чи Кабінету міністрів (у цьому випадку - уряду).

 

Нагадаємо, цей законопроект був підготовлений на виконання указу Президента України про ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту моралі від 9 грудня 2010 року.

 

Нагадаємо, рух «Стоп цензурі!» 6 червня, у переддень інаугурації звернувся до Петра Порошенка з переліком першочергових медіареформ, серед яких - ліквідація НЕК.

 

У переддень 14-ї річниці зникнення Георгія Гонгадзе журналісти руху «Стоп цензурі!» знову звернулися до Президента України, міністра МВС, Генпрокурора з вимогою ліквідації НЕК.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4182
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
rjkz
3693 дн. тому
Будь-яке реформування або "ліквідація" державної установи у першу чергу має на меті звільнення невгодних працівників за п.1 ст.40 КЗпП. Як правило, невгодними працівниками виявляються чесні і принципові працівники, які заважають головбуху розкрадати бюджетні кошти. По-друге, після "ліквідації" (зміни коду ЄДРПОУ) державної установи працівники цієї установи вже не можуть пред"явити ніяких позовів чи претензій до цієї установи, навіть якщо їм роками недоплачували зарплату або незаконно звільнили з роботи.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду