Директора кременчуцької телекомпанії «Візит» звинувачують у двох вбивствах – йому загрожує довічне увязнення

Директора кременчуцької телекомпанії «Візит» звинувачують у двох вбивствах – йому загрожує довічне увязнення

11 Вересня 2014
3948
11 Вересня 2014
12:41

Директора кременчуцької телекомпанії «Візит» звинувачують у двох вбивствах – йому загрожує довічне увязнення

3948
Директора кременчуцької телекомпанії «Візит» звинувачують у двох вбивствах – йому загрожує довічне увязнення
Директора кременчуцької телекомпанії «Візит» звинувачують у двох вбивствах – йому загрожує довічне увязнення

Справу про вбивство мера Кременчука Олега Бабаєва і судді Автозаводського райсуду Кременчука Олександра Лободенка об'єднано в одне кримінальне провадження. Обвинувачення у двох вбиствах висунуто директорові кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександру Мельнику (на фото). Про це сьогодні, 11 веренся, на засіданні суду повідомив старший прокурор Дмитро Ходатенко, пише УНІАН.

 

11 лютого невідомий кілька разів вистрілив у суддю Автозаводського районного суду Кременчука Олександра Лободенка, коли той повертався додому з роботи. Постраждалий помер у лікарні тієї ж ночі. 26 липня близько 10.00 неподалік від власного будинку було застрелено мера міста Кременчука Олега Бабаєва.

 

За словами старшого прокурора, директорові кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександру Мельнику висунуто звинувачення в організації вбивства судді Автозаводського райсуду Олександра Лободенка і мера міста Олега Бабаєва. «Учора Мельнику крім звинувачення, пов'язаного з навмисним убивством мера Олега Бабаєва, пред'явлено ще одну підозру у звинуваченні - в організації навмисного вбивства судді Автозаводського райсуду Лободенка. Йому вручено письмове повідомлення про підозру в скоєнні цих двох злочинів. Кожен злочин тяжкий і передбачає довічне покарання», - заявив Дмитро Ходатенко.

 

Разом з тим, за його словами, письмове повідомлення про підозру - це не вирок. «Йде судове розслідування, аби розібратися у всіх обставинах справи, з урахуванням сторони захисту. Даного підозрюваного захищає четверо кваліфікованих адвокатів. Їхні доводи, звісно, буде враховано», - сказав старший прокурор.

 

Нагадаємо, радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк заявив, що міліція заявила про підозру у замовленні вбивства мера Кременчука Олега Бабаєва, який загинув від постріла у груди з вогнепальної зброї 26 липня, власнику і директору кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександру Мельнику.  Він зазначив, що на Олександра Мельника як на замовника під час допиту вказав підозрюваний, голова громадської організації «З питань протидії корупції» Олександр Крижанівський, який начебто виступив посередником між ним та виконавцями злочину.

 

Водночас працівники ТК «Візит», газети «Програма плюс», депутати міської ради та працівники Автозаводської райради організували мітинг проти неправомірного, на їхню думку, початку слідчих дій та затриманням у статусі підозрюваного у вбивстві мера Кременчука директора ТК «Візит» Олександра Мельника. Про хід слідства пікетувальників інформував начальник міськвідділу міліції Денис Захарченко. Він повідомив про слідчі заходи з вилученням зброї, закликав містян і політсили не робити поспішних висновків.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», 3 вересня було затримано директора ТК «Візит» Олександра Мельника, в його будинку проводився обшук.

 

«Детектор медіа» неодноразово повідомляла про конфлікт між мером Кременчука Олегом Бабаєвим і власниками місцевої телекомпанії «Візит», яку міський голова прагнув перевести з приватної у комунальну власність. Конфлікт між міською владою Кременчука в особі мера Олега Бабаєва і ТРК «Візит» почався в 2012 році - телекомпанія перестала транслювати новини комунальної телерадіокомпанії, на каналі стали частіше виходити критичні сюжети про міську владу, а мер заявив, що «Візит» ввів цензуру. З бюджету міста почали виділятися додаткові суми на розвиток власного комунального телебачення, а з сім'єю власників «Візиту» міськрада почала розривати в односторонньому порядку договори оренди землі. Почалися судові позови.

 

Пізніше пан Бабаєв заявив про намір забрати приватну телекомпанію «Візит» у комунальну власність. Для цього комунальна ТРК подала позов до Автозаводського райсуду про визнання її власницею 100% корпоративних прав приватної телекомпанії «Візит». Підставою для претензій на приватну телекомпанію стали рішення Кременчуцької міської ради, прийняте 25 грудня 2012 року про передачу майнових прав давно непрацюючого колективного підприємства «Кременчуцький ТТЦ «Електрон» на баланс територіальної громади.

 

29 жовтня Кременчуцька міська рада затвердила акт приймання-передачі до комунальної власності територіальної громади Кременчука 50% активів телевізійної вежі приватної телекомпанії «Візит». 19 вересня Автозаводський райсуд Кременчука скасував державну реєстрацію кременчуцької телекомпанії «Візит» і передав 100% акцій комунальній Кременчуцькій телерадіокомпанії (КТРК).

 

19 березня, за нової влади, Вищий Спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі п'яти суддів відновив всі права приватної телекомпанії «Візит» (Кременчук)  й скасував всі рішення щодо передачі корпоративних та інших прав міському виконавчому комітету та кременчуцькій комунальній телерадіокомпанії.

 

Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) і Європейська федерація журналістів (ЄФЖ) виступили з заявою,  у якій  засудили  владу  Кременчука за втручання у справи місцевого телеканалу «Візит».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3948
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду