«Майданівець», який судиться з чернівецькими ЗМІ, не вважає своїх відповідачів журналістами
«Майданівець», який судиться з чернівецькими ЗМІ, не вважає своїх відповідачів журналістами
Представник ОО «Майдан» та Голова громадської ради при УСБУ в Чернівецькій області Володимир Вакарюк, який поскаржився в міліцію та подав до суду на чернівецькі видання «БукІнфо», BukNews, «Час» і незалежного журналіста та правозахисника Геннадія Гекова з вимогою спростування, на його думку, недостовірної інформації, прокоментував «Детектор медіа» причини свого конфлікту з чернівецькими медіа.
Пан Вакарюк заявив, що причиною скарги до міліції є те, що, на його думку, ЗМІ здійснюють свою господарську діяльність, не сплачуючи податків. «При цьому хочу зауважити, що кошти, про які йдеться, немалі, - стверджує він. - Можу від себе додати, що для того, щоб надрукувати на вказаних сайтах публікацію, необхідно платити немалі кошти».
Інша причина його звернення до правоохоронних органів полягає в тому, що в розділах «Коментарі» на вказаних ним веб-сайтах можна зустріти образи, нецензурні вислови та інформацію, яка не завжди відповідає дійсності.
«В країнах Єропейского Союзу честь, гідність цінуються дуже високо, і тому Рішенням Європейського Суд у з прав людини по справі «Делфі АС» проти Естонії» ( Delfi AS v. Estonia, № 64569/09) (рішення оголошено 10 жовтня 2013 року), визнана правомірність застосування до власника веб-сайту заходів цивільно-правової відповідальності за образливі коментарі, залишені користувачами на даному сайті. В мене немає особливого бажання судитися з Україною, але є велике бажання, щоб в моїй країні ніхто і ніколи не порушував права людини, особи чи громадянина», - написав Володимир Вакарюк у листі «Детектор медіа».
Володимир Вакарюк не вважає своїх відповідачів журналістами. За його словами, вони є або членами Спілки журналістів (тобто, на думку пана Вакарюка, є громадськими діячами), або ж зареєстровані як приватні підприємці з наданням рекламних та інформаційних послуг. Як заявляє пан Вакарюк, це не надає ЗМІ права здійснювати журналістську діяльність.
Нагадаємо, в червні цього року голова Громадської ради при УСБУ в Чернівецькій області, представник ОО «Майдан» Володимир Вакарюк подав позов проти місцевих видань - газети «Час», інтернет-видань «БукІнфо», BukNews та незалежного журналіста і правозахисника Геннадія Гекова на загальну суму 1 мільйон гривень. Пізніше він відмовився від грошової компенсації, замість чого подав скаргу до УМВС в Чернівецькій області з приводу «протиправної діяльності» місцевих ЗМІ. Редактори деяких інформаційних порталів вже надавали свідчення.
Наразі Володимир Вакарюк вимагає спростування за публікаціями чернівецьких ЗМІ з прес-конференції заступника голови місцевої «Народної самооброни» Івана Молодого, на якій він заявив, що проти пана Вакарюка відкрито кримінальну справу. Позов до суду подано і на заступника голови «Народної самооборони».
27 червня на спільному розширеному засіданні Чернівецька обласна організація Національної спілки журналістів та Незалежна медіапрофспілка України, а також головні редактори місцевих ЗМІ Чернівецької області заявили, що судова гілка влади Буковини розгорнула справжню війну зі свободою слова.
«Детектор медіа»