Треба вимкнути російські канали, що порушують українське законодавство – Інститут журналістики КНУ

Треба вимкнути російські канали, що порушують українське законодавство – Інститут журналістики КНУ

20 Березня 2014
8670
20 Березня 2014
17:48

Треба вимкнути російські канали, що порушують українське законодавство – Інститут журналістики КНУ

8670
Треба вимкнути російські канали, що порушують українське законодавство – Інститут журналістики КНУ
Треба вимкнути російські канали, що порушують українське законодавство – Інститут журналістики КНУ

У ситуації, коли Україна не може притягнути до відповідальності працівників російських медіа, залишається єдиний вихід - вимкнути ретрансляцію тих російських каналів, які порушують українське законодавство, а також Європейську конвенцію про транскордонне телебачення. Про це йдеться в рішенні Вченої ради Інституту журналістики Київського національного універ­ситету ім. Тараса Шевченка, яке вона ухвалила у відповідь на звернення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Це рішення «Детектор медіа» передала заступник голови Нацради Лариса Мудрак.

 

«Більшість російських каналів ведуть пропагандистську діяльність, маніпулюючи фактами та викривляючи події в Україні. Спотворення фактів спрямоване на розпалювання ворожнечі між російським та українським народами, загострення стосунків між ними, приниження національної гідності українців», - йдеться у рішенні Вченої ради вишу.

 

В Інституті журналістики вважають, що відновлення ретрансляції каналів, що порушують українське законодавство, можливе тільки за умови вибачення перед українським народом і праці у рамках законодавства.

 

«Ми вважаємо, що відновлення ретрансляції російських каналів «Первый канал. Всемирная сеть» (ОАО «Первый канал»), «РТР-Планета», «Российский Информационный Канал «Россия-24» (ВГТРК «Всероссийская государственная телевизионная и радиовещательная компания»), «НТВ Мир» (ОАО «Телекомпания НТВ») можливе за умови вибачення перед українським народом за непрофесійну поведінку російських журналістів та дотримання вимог українського й міжнародного законодавства у сфері телевізійного мовлення», - йдеться у рішенні.

 

Далі «Детектор медіа» публікує рішення Вченої ради Інституту журналістики повністю:

 

Голові Національної ради України

з питань телебачення і радіомовлення 

В. А. Манжосову

 

Шановний Володимире Анатолійовичу!

 

Учена рада Інституту журналістики Київського національного універ­ситету імені Тараса Шевченка розглянула 13 березня 2014 року Ваше звернення й ухвалила таке рішення.

 

Більшість російських каналів ведуть пропагандистську діяльність, маніпулюючи фактами та викривляючи події в Україні. Спотворення фактів спрямоване на розпалювання ворожнечі між російським та українським народами, загострення стосунків між ними, приниження національної гідності українців.

 

Зважаючи на це та враховуючи той факт, що Україна не може притягнути до відповідальності працівників російських медіа, в України залишається єдиний вихід - відімкнути ретрансляцію тих російських каналів, які порушують українське законодавство, а також Європейську конвенцію про транскордонне телебачення.

 

Учена рада Інституту журналістики Київського національного універ­ситету імені Тараса Шевченка підтримує рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення  та рішення РНБО від 1 березня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України». Ми вважаємо, що відновлення ретрансляції російських каналів «Первый канал. Всемирная сеть» (ОАО «Первый канал»), «РТР-Планета», «Российский Информационный Канал «Россия-24» (ВГТРК «Всероссийская государственная телевизионная и радиовещательная компанія»), «НТВ Мир» (ОАО «Телекомпания НТВ») можливе за умови вибачення перед українським народом за непрофесійну поведінку російських журналістів та дотримання вимог українського й міжнародного законодавства у сфері телевізійного мовлення.

 

Від імені Вченої ради                                              проф. В. В. Різун

 

Нагадаємо, 19 березня Нацрада подала до суду на дистрибутора російських каналів - компанію «Торсат» з групи «Інтер». Вона просить суд визнати «Первый канал. Всемирная сеть», «РТР-Планета», «Россия-24» і «НТВ Мир» такими, що не відповідають законам України та Європейській конвенції про транскордонне телебачення.

 

11 березня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення висловила вимогу до провайдерів програмної послуги до 19.00 11 березня припинити ретрансляцію у своїх мережах передач російських телеканалів «Россия 24», ОРТ («Первый канал. Всемирная сеть»), «РТР Планета», «НТВ-Мир». Втім, офіційного рішення з цього приводу Нацрада поки що не приймала, оскільки не проводила засідання. 13, 14 і 17 березня регулятору не вдавалося провести засідання через відсутність кворуму.

 

Станом на 17 березня 384 українські провайдери (з понад 700) припинили ретрансляцію телеканалів «Россия 24», «Первый канал. Всемирная сеть», «РТР-Планета» і «НТВ-Мир» на території України.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8670
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду