Закон про амністію набув чинності
Підписаний президентом Віктором Януковичем опубліковано у виданні «Голос України». Відтак закон №737-VII «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань», набув чинності.
Як повідомляла «Детектор медіа», законопроект про амністію № 4021-3 народного депутата-регіонала Юрія Мірошниченка Верховна Рада прийняла за основу та в цілому 29 січня За це рішення проголосувало 232 народні депутати (Партія регіонів, КПУ та позафракційні). Опозиція за цей законопроект не голосувала.
Законопроект пана Мірошниченка не передбачає звільнення від відповідальності винних у перешкоджанні законній журналістській діяльності.
Нагадаємо, 27 січня в парламенті було зареєстровано законопроект № 4021 «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час масових акцій протесту» авторства представника «Батьківщини» Леоніда Ємця. 29 січня було зареєстровано три альтернативні законопроекти: № 4021-1 регіоналів Дмитра Шпенова та Віталія Журавського, № 4021-2 позафракційного Юрія Дерев'янка та № 4021-3 регіонала Юрія Мірошниченка.
Опозиція планувала підтримати законопроект Юрія Дерев'янка, оскільки він передбачає звільнення ув'язнених без додаткових умов. За словами лідерів опозиції, більшість нібито була готова підтримати його. Однак увечері в парламент приїхав президент і мав зустріч з фракцією Партії регіонів та опозиційними лідерами. За словами Віталія Кличка та Олега Тягнибока, Віктор Януковичнаполягав на тому, щоб парламентарі підтримали законопроект Юрія Мірошниченка і навіть погрожував розпуском парламенту.
«Детектор медіа»
