Редактору «Керчь.ФМ» погрожували за листівки з інформацією про «закон Колесніченка-Олійника»
Редактору «Керчь.ФМ» погрожували за листівки з інформацією про «закон Колесніченка-Олійника»
Сьогодні, 23 грудня, головний редактор інтернет-видання «Керчь.ФМ» Ірина Сєдова отримала погрози від невідомих осіб, які радили їй не розповсюджувати листівки з інформацією про «закон Колесніченка-Олійника». Про це пані Сєдова повідомила у Facebook і підтвердила «Детектор медіа» особисто.
Ірина Сєдова розповіла, що їй телефонував невідомий чоловік з міського телефону. За словами журналістки, їй погрожували за намір розповсюдити листівки громадського руху «Воля», які вона підготувала для жителів міста.
«Ми тут чули, ви листівочки збираєтеся розносити. Так от я вам не раджу. Наш президент не диктатор, а хороша людина. А Ви, Ірина, просто сірник, а ми цілий коробок», - сказали пані Сєдовій телефоном.
Також Ірина Сєдова повідомила, що не збирається звертатись до міліції за фактом цих погроз, бо не довіряє їй.
Ірині Сєдовій погрожують не вперше. Як повідомляла «Детектор медіа», у січні минулого року редактор заявила про погрози фізичної розправи, які вона отримала через соціальні мережі. За словами Ірини Сєдової, загрози і особисті образи на її адресу надійшли після низки її публікацій. Повідомлення з погрозами журналістка почала отримувати 10 січня 2013 року з 29-ти різних акаунтів у соціальній мережі ВКонтакте. На підставі заяви редактора керченського сайту відкрито кримінальне провадження.
Через кілька місяців міліція м. Керч (АР Крим) закрила кримінальну справу про погрози редактору інтернет-видання «Керчь.ФМ». Як сьогодні повідомила пані Сєдова, це кримінальне провадження було закрито незаконно та «заднім числом». Редактор через суд відкрила це провадження знову. Після цього Ірина Сєдова не отримувала жодних повідомлень, що стосуються розслідування чи закриття цього провадження.
Лістівки Ірина Сєдова підготувала сама
Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада з порушенням процедури ухвалила,а 17 січня президент Віктор Янукович підписав закон №3879 Колесніченка-Олійника, що обмежує права громадян на мирні зібрання і свободу слова. Зокрема, встановлює кримінальну відповідальність за наклеп, забороняєпоширення екстремістських матеріалів, посилює регулювання діяльності громадських організацій,дозволяє закривати сайти без рішення суду - на підставі рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, зобов'язує реєструвати інтернет-ЗМІ, забороняє«незаконне» збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про правоохоронців, суддів та їх близьких родичів чи членів сім'ї, дозволяє президенту та Верховній раді достроково припиняти повноваження членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також містить низку інших норм, що обмежують права і свободи громадян.
Як писала «Детектор медіа», журналісти склали петицію та збирають підписи за скасування ухвалених 16 січня законів, які називають «законами Колесніченка-Олійника».
«Детектор медіа»