НСЖУ, НМПУ і Комісія журналістської етики закликають журналістів відстояти право на професію

НСЖУ, НМПУ і Комісія журналістської етики закликають журналістів відстояти право на професію

21 Січня 2014
9870

НСЖУ, НМПУ і Комісія журналістської етики закликають журналістів відстояти право на професію

9870
НСЖУ, НМПУ і Комісія журналістської етики закликають журналістів відстояти право на професію
НСЖУ, НМПУ і Комісія журналістської етики закликають журналістів відстояти право на професію

Національна спілка журналістів України (НСЖУ), Незалежна медіапрофспілка (НМПУ) та Комісія з журналістської етики (КЖЕ) заявляють, що прийняття законів 16 січня запроваджує цензуру, і закликають журналістів проявляти солідарність та відстоювати своє право на професію. Про це йдеться у своїй спільній заяві організацій.

 

Медіаорганізації переконані, що в Україні відбувається  масштабний наступ з боку влади на журналістську професію.

 

«Ми висловлюємо своє глибоке обурення подіями, які буквально за останні кілька днів перекреслили демократію та свободу слова в Україні. Прийняття диктаторських законів, котрі фактично запроваджують цензуру, а також цілеспрямовані прояви насильства по відношенню до журналістів із боку представників силових структур засвідчують, що  в країні відбувається масштабний наступ з боку влади на журналістську професію», - йдеться в заяві організацій.

 

У зв'язку з цим НСЖУ, НМПУ, КЖЕ закликали всіх журналістів «проявити максимальну мужність і солідарність, взаємопідтримку та взаємовиручку, аби не дозволити знищити свободу слова в Україні та відстояти наше право на професію!».

 

Далі «Детектор медіа подає текст заяви медіаорганізацій повністю:

 

«Медіаорганізації засуджують наміри влади знищити незалежну журналістику в Україні (ЗАЯВА)

 

Національна спілка журналістів України, Незалежна медіа-профспілка та Комісія з журналістської етики висловлюють своє глибоке обурення подіями, які буквально за останні кілька днів перекреслили демократію та свободу слова в Україні. Прийняття диктаторських законів, котрі фактично запроваджують цензуру, а також цілеспрямовані прояви насильства по відношенню до журналістів із боку представників силових структур засвідчують, що  в країні відбувається масштабний наступ з боку влади на журналістську професію.

 

Понад 30 журналістів постраждали під час зйомок масових протестів та сутичок мітингувальників із правоохоронцями на Європейській площі і вулиці Грушевського у Києві 19 і 20 січня. Є кілька задокументованих свідчень журналістів про те, що співробітники спецпідрозділу «Беркут» умисно стріляли в представників преси гумовими кулями та кидали світлошумові гранати. Багато наших колег знаходяться у важкому стані, і ми переконані, що відповідальність за це безчинство має нести нинішня влада, котра віддає такі злочинні  накази.

 

Також нас обурює позиція Президента України Віктора Януковича, який, нагадаємо, свого часу засуджував ініціативи прийняття «Закону про наклеп». А  нині без вагань підписав Закон про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів...», яким вводиться кримінальна відповідальність за наклеп та фактично запроваджується цензура. Крім цього, закон суттєво обмежує свободу висловлювань в інтернеті та утискає права журналістів, що працюють в онлайн-медіа. Таким чином, закон «Колесніченка-Олійника» обмежує права громадян на доступ до об'єктивної інформації.

 

Вважаємо, що така позиція влади - не що інше, як цинічне і свідоме знищення незалежної журналістики в Україні та намагання перетворити журналістику на пропагандистську машину, яка висвітлюватиме виключно позицію влади.

 

НСЖУ, НМПУ та КЖЕ висловлюють категоричне несприйняття ухвалених незаконним чином диктаторських законів.

 

У цей час випробувань ми закликаємо всіх журналістів проявити максимальну мужність і солідарність, взаємопідтримку та взаємовиручку, аби не дозволити знищити свободу слова в Україні та відстояти наше право на професію!».

 

Нагадаємо, 21 січня офіційне видання Верховної Ради «Голос України» і урядове видання «Урядовий кур'єр» надрукували закон «Про внесення змін до закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальні закони щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» №3879 нардепів фракції Партії регіонів Володимира Олійника та Вадима Колесніченка, прийняті Верховною Радою в цілому 16 січня.

 

Нагадаємо, під час зйомок масових протестів та сутичок з мітингувальників з правоохоронцями на Європейській площі і вулиці Грушевського у Києві 19 і 20 січня постраждало вже понад 30 представників ЗМІ.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
9870
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
vlad_88_
4003 дн. тому
США, ЕС и Россия
Александр
4003 дн. тому
Че, врать перестанут? О продажности наших СМИ, обученных с начала независимости ребятами из ЦРУ и Штази, уже и не приходится говорить. Задайте себе вопрос, почему США и ЕС борется не за три области Украины, а за всю ее территорию.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду