Львівські журналісти заявляють, що не виконуватимуть «антиконституційні закони»

Львівські журналісти заявляють, що не виконуватимуть «антиконституційні закони»

20 Січня 2014
6120

Львівські журналісти заявляють, що не виконуватимуть «антиконституційні закони»

6120
Львівські журналісти заявляють, що не виконуватимуть «антиконституційні закони»
Львівські журналісти заявляють, що не виконуватимуть «антиконституційні закони»

Журналісти львівських ЗМІ заявили, що у своїй діяльності вони не виконуватимуть новоприйнятий закон «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» №3879, який називають законом Колесніченкеа-Олійника. Про це йдеться у офіційні заяві журналістів, яку отримала «Детектор медіа».

 

Журналісти завили, що вважають закон Колесніченка-Олійника неконституційним.

 

«Уся наша подальша діяльність відбуватиметься у правовому колі, визначеному Конституцією України, законодавства України, яким регулюється діяльність ЗМІ (без урахування неконституційних «поправок», ухвалених 16 січня 2014 року в нелегітимний спосіб), міжнародних документів з питань свободи слова, до яких приєдналася Україна», - заявили медійники.

 

Також у своїй заяві львівські журналісти вимагають парламент та президента скасувати «нелегітимно ухвалені 16 січня 2014 року закони».

 

Заяву наразі підписали 22 львівських ЗМІ - редакції друкованих видань, інтернет-видань, телеканалів та радіостанцій.

 

Далі «Детектор медіа подає текст заяви повністю:

 

«Заява журналістів Львова

 

Ми, журналісти Львова, з огляду на ситуацію, яка склалася після ухвалення 16 січня 2014 року з порушенням Конституції та Регламенту Верховної Ради України низки так званих «поправок» до законів України, вважаємо за вкрай необхідне констатувати:

- Прецедент з ухваленням у ручному режимі, з порушенням усіх норм і основ парламентаризму, низки «поправок» до законів України свідчить про однозначний курс керівництва держави на побудову тоталітаризму.

- Новації, запроваджені у правове поле України підписом президента України під згаданими «поправками», роблять відповідальним за наслідки таких кроків не тільки народних депутатів з фракції Партії регіонів та КПУ, але й главу держави, який знехтував обов'язками гаранта Конституції України.

- «Поправки» до законів України, зокрема, повернення в юридичну практику відповідальності про наклеп, фактичне табу на збір інформації про посадових осіб, ставлять під загрозу саме існування журналістики як професії, а, отже, скасовують право громадян України на всебічну, об'єктивну інформацію про суспільно важливі події.

-   Ці «поправки» суперечать не тільки Конституції України (ст. 34), низці законів України, які регулюють діяльність ЗМІ та журналістів, але прямо конфронтують із міжнародними документами, підписаними Україною в царині прав людини, зокрема Загальній декларації прав людини (ст.19),  Конвенції з прав людини та захист свобод (с.10),  Міжнародним пактом про економічні, соціальні й культурні права, Міжнародним пактом про громадянські й політичні права та Факультативним протоколом до Міжнародного пакту про громадянські та політичні права.

-   19 січня 2014 року міліція обрала своїми мішенями саме журналістів, які висвітлювали події. Влада вдається до фізичного знищення свободи слова.

 

З огляду на викладене, ми, журналісти Львова, з усією відповідальністю і категоричністю заявляємо про таке:

1. Уся наша подальша діяльність відбуватиметься у правовому колі, визначеному Конституцією України, законодавства України, яким регулюється діяльність ЗМІ (без урахування неконституційних «поправок», ухвалених 16 січня 2014 року в нелегітимний спосіб), міжнародних документів з питань свободи слова, до яких приєдналася Україна.

2. Ми й надалі виконуватимемо свої професійні обов'язки, які полягають у повному, об'єктивному інформуванні громадян про те, що відбувається в Україні, без огляду на статус осіб, причетних до тих чи інших вчинків або бездіяльності.

3. Ми вимагатимемо від органів усіх гілок державної влади України прозорості і відкритості, яка гарантується законами України.

4. У випадку вибіркових репресій щодо журналістів чи працівників ЗМІ на підставі так званих «поправок» від 16 січня 2014 року вся наша діяльність буде спрямована на захист колег усіма законними та доступними для нас засобами. Усі особи, причетні до тиску, репресій, переслідувань за журналістську діяльність, потраплятимуть у поле прискіпливої уваги львівських медіа. Це стосуватиметься не тільки їх службових справ, але й приватного бізнесу, бізнесу їхніх родин, кар'єрного зростання, зв'язків тощо. Усі їхні кроки будуть негайно оприлюднюватися у всіх львівських ЗМІ, а за потреби - і в загальнонаціональних медіа.

5. Вимагаємо від парламенту та президента скасувати нелегітимно ухвалені 16 січня 2014 року закони.

 

Редакції газет: «Високий Замок», «Експрес», «Львівська газета», «Львівська Пошта», «Ратуша».

Редакції інтернет-видань: iPress.ua, ZAXID.net, ІA ZIK, Вголос, Гал-інфоІА "ГРІМ", Львівський портал, Наші гроші. Львів, Новий погляд, Щоденний Львів.

Редакції телеканалів: Телеканал новин 24, 2 канал, ZIK.

Редакції радіостанцій: FM «Галичина», «Львівська хвиля», «Радіо 24», ТРК «Люкс»

 

Нагадаємо, 17 січня президент Віктор Янукович підписав 11 законів та одну постанову, що були прийняті  Верховною Радою в цілому 16 січня.

 

16 січня Верховна Рада ухвалила закон Колесніченка-Олійника, що встановлює кримінальну відповідальність за наклеп, забороняє поширення екстремістських матеріалів, посилює регулювання діяльності громадських організацій, дозволяє закривати сайти без рішення суду - на підставі рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, зобов'язує реєструвати інтернет-ЗМІ, забороняє «незаконне» збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про правоохоронців, суддів та їх близьких родичів чи членів сім'ї, дозволяє президенту та Верховній раді достроково припиняти повноваження членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також містить низку інших норм, що обмежують права і свободи громадян.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6120
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду