Опозиція попередила Януковича, що підписання прийнятих 16 січня законів стане злочином

Опозиція попередила Януковича, що підписання прийнятих 16 січня законів стане злочином

17 Січня 2014
6414

Опозиція попередила Януковича, що підписання прийнятих 16 січня законів стане злочином

6414
Опозиція попередила Януковича, що підписання прийнятих 16 січня законів стане злочином
Опозиція попередила Януковича, що підписання прийнятих 16 січня законів стане злочином

Опозиційні фракції парламенту попереджають Президента України Віктора Януковича, що він може стати співучасником злочину, якщо підпише ухвалені Верховною Радою 16 січня законопроекти. Про це сьогодні, 17 січня, заявив лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк на брифінгу після спільного засідання представників опозиційних фракцій, пише «Українська правда».

 

Лідер повідомив, що опозиційні фракції прийняли звернення до президента Віктора Януковича, у якому вимагають не підписувати прийняті парламентом 16 січня закони. «Ми просимо Януковича не підписувати ті закони, які ухвалені в неконституційний спосіб. Ми звертаємося до нього, щоб він їх негайно заветував і повернув до Верховної Ради», - сказав пан Яценюк.

 

Арсеній Яценюк заявив також, що опозиція оцінює дії трьох очільників парламенту як злочинні. «Зараз є три злочинці - Володимир Рибак як голова парламенту, Ігор Калєтнік як перший заступник (спікера) і Володимир Олійник як голова лічильної комісії, які сфальшували результати голосування і здійснили державний заколот і державний переворот», - заявив він.

 

«Якщо Янукович підпише ці закони, він стане співучасником злочину. Це - зміни і повалення конституційного ладу України», -  сказав пан Яценюк.

 

Опозиційний лідер також заявив, що політичний діалог в країні можна буде відновити тільки за умови вето на прийняті закони: «Заветувати ці ганебні закони, повернути в парламент - і за таких обставин тоді ми можемо відновити політичний діалог в країні».

 

Арсеній Яценюк повідомив про звернення до парламентів країн ЄС, США, Канади та інших країн з проханням бойкоту депутатів, що брали участь у голосуванні за закони, прийняті 16 січня, і введення санкцій проти осіб, які причетні до «фальшування законів і знищення парламентаризму» в Україні.  

 

«Ми підготували і звертаємося до всіх національних парламентів, країн-членів Європейського Союзу, до Конгресу і Сенату Сполучених Штатів, до парламенту Канади, до наших західних партнерів - щодо того, що в Україні знищується демократія. Із зверненням щодо бойкоту всіх депутатів, які брали участь і голосували за ці ганебні законопроекти, до бойкоту тих двосторонніх і багатосторонніх парламентських комісій, які засновані між Україною і відповідними країнами. І до введення санкцій по відношенню до тих осіб, які фальшували закони і які знищували український парламентаризм», - заявив пан Яценюк.

 

Нагадаємо, 16 січня народні депутати з провладних фракцій підняттям рук, без обговорення ухвалили 11 законів та одну постанову.

 

Зокрема, Верховна Рада ухвалила закон №3879 Колесніченка-Олійника, що встановлює кримінальну відповідальність за наклеп, забороняє поширення екстремістських матеріалів, посилюєрегулювання діяльності громадських організацій, дозволяє закривати сайти без рішення суду - на підставі рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації,зобов'язує реєструвати інтернет-ЗМІ, забороняє «незаконне» збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про правоохоронців, суддів та їх близьких родичів чи членів сім'ї, дозволяє президенту та Верховній Раді достроково припиняти повноваження членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також містить низку інших норм, що обмежують права і свободи громадян.

 

Також у цей день був прийнятий бюджет та закон «Про внесення змін до Закону України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань"» (№3893), яким звільнила від відповідальності всіх порушників статті 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) ККУ за період 21 листопада по 26 грудня 2013 року.

 

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6414
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду