«Закон Колесніченка-Олійника» спрямований проти медіа, які висвітлювали Євромайдан -  Томенко

«Закон Колесніченка-Олійника» спрямований проти медіа, які висвітлювали Євромайдан - Томенко

17 Січня 2014
4639

«Закон Колесніченка-Олійника» спрямований проти медіа, які висвітлювали Євромайдан - Томенко

4639
«Закон Колесніченка-Олійника» спрямований проти медіа, які висвітлювали Євромайдан -  Томенко
«Закон Колесніченка-Олійника» спрямований проти медіа, які висвітлювали Євромайдан -  Томенко

Голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко вважає, що  закон «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» (№3879) у першу чергу направлений проти медіа та журналістів. Про це  він сказав сьогодні, 17 січня, на прес-конференції у Національній спілці журналістів України (НСЖУ).

 

«Акції протесту тримаються тільки завдяки медіа, інакше б вони вже давно припинились. Стержень акцій протесту - це  чесна, справедлива та об'єктивна позиція великої кількості медіа, у тому числі і великої кількості центральних каналів. Якщо це заборонити, тоді мені важко уявити, як би ми могли втримати градус політичної боротьби. Я думаю, люди, які писали цей закон, це прекрасно розуміли», - сказав він.

 

Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада ухвалила, так званий, закон №3879 Колесніченка-Олійника, що встановлює кримінальну відповідальність за наклеп, забороняє поширення екстремістських матеріалів, посилюєрегулювання діяльності громадських організацій, дозволяє закривати сайти без рішення суду - на підставі рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації,зобов'язує реєструвати інтернет-ЗМІ, забороняє «незаконне» збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про правоохоронців, суддів та їх близьких родичів чи членів сім'ї, дозволяє президенту та Верховній Раді достроково припиняти повноваження членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також містить низку інших норм, що обмежують права і свободи громадян.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», вчора, 16 січня, Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ), НСЖУ та Комісія з журналістської етики звертаються до Президента України Віктора Януковича з вимогою застосувати вето до прийнятого 16 січня  закону «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» (№3879).

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4639
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду