Закон Колесніченка-Олійника не може бути підписаний Януковичем 17-18 січня - Томенко

Закон Колесніченка-Олійника не може бути підписаний Януковичем 17-18 січня - Томенко

17 Січня 2014
8734

Закон Колесніченка-Олійника не може бути підписаний Януковичем 17-18 січня - Томенко

8734
Закон Колесніченка-Олійника не може бути підписаний Януковичем 17-18 січня - Томенко
Закон Колесніченка-Олійника не може бути підписаний Януковичем 17-18 січня - Томенко

Голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко вважає, що  закон «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» (№3879) не може бути підписаний главою держави протягом 17-18 січня через пряме порушення чинного законодавства України.  Про це пан Томенко заявив сьогодні, 17 січня, на прес-конференції у Національній спілці журналістів України (НСЖУ).

 

За словами пана Томенка, процесуально закон не готовий до підпису Віктора Януковича. Перед тим як відправити прийнятий у цілому Верховною Радою закон на підпис Президенту України, документ має пройти кілька інстанцій.

 

«Відповідно до регламенту, Верховна Рада має щонайменше на третій день передати президенту проголосований закон. За цей час закон мають підписати  голова відповідного комітету та керівник юридичного відділу, також має бути проведена експертиза», - сказав депутат.

 

Микола Томенко заявив: якщо процедурна не буде дотримана, то на цих посадових осіб, які мали б підписати закон, можуть бути відкриті кримінальні провадження. До того ж, за словами Миколи Томенка, проголосований у Верховній Раді закон після підпису голови відповідного комітету та керівника юридичного відділу відправляють до Адміністрації Президента, де також мають бути проведені експертизи за участю Кабінету Міністрів та профільних організацій.

 

Як писала «Детектор медіа», Президент Віктор Янукович підписав п'ять законів, ухвалених Верховною Радою 16 грудня. Про це ZN.UA повідомило джерело в патронатній службі президента. Офіційної інформації про це на сайті глави держави поки немає.

 

Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада ухвалила закон №3879 Колесніченка-Олійника, що встановлює кримінальну відповідальність за наклеп, забороняє поширення екстремістських матеріалів, посилює регулювання діяльності громадських організацій, дозволяє закривати сайти без рішення суду - на підставі рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, зобов'язує реєструвати інтернет-ЗМІ, забороняє «незаконне» збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про правоохоронців, суддів та їх близьких родичів чи членів сім'ї, дозволяє президенту та Верховній Раді достроково припиняти повноваження членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також містить низку інших норм, що обмежують права і свободи громадян.

 

Як повідомляла «Телекртика», вчора, 16 січня, Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ), НСЖУ та Комісія з журналістської етики звертаються до Президента України Віктора Януковича з вимогою застосувати вето до прийнятого 16 січня  закону «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» (№3879).

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8734
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду