Новий проект закону про авторські права дозволить закривати сайти без рішення суду

16 Грудня 2013
6668

Новий проект закону про авторські права дозволить закривати сайти без рішення суду

6668
Новий проект закону про авторські права дозволить закривати сайти без рішення суду

Державна служба інтелектуальної власності України оприлюднила проект закону, який дозволятиме закривати сайти без рішення суду. Про це йдеться у проекті закону на сайті Державної служби інтелектуальної власності.

 

Відповідно до нового проекту закону, для того щоб заблокувати сайт, достатньо буде звернутись до провайдера із заявою про порушення авторських прав. При цьому заявнику дозволяється не наводити докази про порушення таких прав.

 

Громадський рух «Ліва опозиція» проаналізувала проект закону. За висновками експертів, у разі прийняття законопроекту, він буде порушувати конституційні принципи рівності громадян, ускладнить доступ до інформації, а також запровадить систему накладення санкцій.

 

«Документ дозволяє блокувати сайти на підставі того, що вони нібито порушують авторські права. При цьому скаржник не повинен доводити наявність у нього авторських прав, що спричинить закриття сайтів без належних правових підстав. Це порушить права необмеженої кількості власників сайтів, а також відвідувачів цих сайтів. Працівники сервісних служб нестимуть адміністративну відповідальність (штраф до 17 тис. грн.) за те, що вчасно (протягом двох днів) не заблокують сайт за зверненням заявника», - йдеться у аналізі громадянського руху.

 

Також «Ліва опозиція» закликає громадян підписати петицію проти даного проекту.

 

Публічне обговорення проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет» триватиме до 12 січня 2014 року.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6668
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Squall
3805 дн. тому
За посиланням аналіз до старої, кардинально відмінної редакції проекту
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду