
Комісія з журналістської етики занепокоєна викликами журналістів на допити до міліції та прокуратури
Комісія з журналістської етики занепокоєна викликами журналістів на допити до міліції та прокуратури


Комісія з журналістської етики (КЖЕ) вкрай занепокоєна низкою звернень до редакцій українських ЗМІ з боку правоохоронних органів, що містять вимогу надання свідчень та відеоматеріалів щодо масових протестів, які відбуваються в країні. Про це йдеться в заяві КЖЕ.
«Ми розцінюємо такі дії представників МВС та прокуратури як тиск на журналістів та редакції, що здійснюють висвітлення перебігу протестів у вкрай напружених та небезпечних умовах», - йдеться в заяві.
«В цій заяві ми керуємося Кодексом етики українського журналіста, зокрема п.16, в якому зазначено: "Необхідно протистояти проявам зовнішнього втручання в контент - як безпосередньому тиску, так і діям, що мають непрямі ознаки такого втручання"», - кажуть члени КЖЕ.
Комісія закликала правоохоронців сконцентрувати свої зусилля на розслідуванні побиття журналістів, які відбувалися протягом останніх тижнів під час виконання ними професійного обов'язку - висвітлення протестів у столиці України та регіонах.
«Ми також висловлюємо щиру підтримку колегам, які працюють над висвітленням подій в країні, дотримуючись правил Кодексу етики українського журналіста», - зазначається у заяві.
Нагадаємо, що на допити викликають також журналістів телеканалів «1+1» та «24». Генпрокуратура вимагала у керівництва «24» надати персональні дані своїх працівників і викликала на допит генерального директора телеканалу, який відмовив у наданні персональних даних.
Крім того прокуратура вимагає від телеканалу ZIK надати всі відеоматеріали, відзняті 8 грудня у Львові на пр. Свободи під час проведення мітингу на євромайдані.
Згодом у прес-службі Генпрокуратури пояснили вимоги до редакцій надати відео і фотоматеріали виключно необхідністю розслідування фактів перевищення працівниками правоохоронних органів своїх службових повноважень, яке проводить Генпрокуратура.
«Детектор медіа»
