Тарас Шевченко: За дискредитацією ЗМІ стоїть влада або її представники

15 Вересня 2013
6247
15 Вересня 2013
18:52

Тарас Шевченко: За дискредитацією ЗМІ стоїть влада або її представники

6247
Тарас Шевченко: За дискредитацією ЗМІ стоїть влада або її представники


Кампанія з дискредитації українських авторитетних ЗМІ навряд чи підірве довіру до них українців. Таку думку в коментарі «Тиждень.ua» висловив директор Інституту медіа права Тарас Шевченко.
 

«Довіра українців до ЗМІ достатньо парадоксальна. На мою думку, вони і так занадто довіряють медіа, особливо це стосується телебачення, яке нині абсолютно заангажоване і підконтрольне олігархам. Тим не менше, для значної кількості українців це головне джерело інформації. Набагато більше українців вірить ЗМІ, ніж чинній владі. Тому чи можна говорить про підрив довіри до ЗМІ? Думаю, що ні», - сказав він.

 

Також він додав: «Очевидно, що за цим стоїть влада або її представники... Не дивно, що вони за півтора року до виборів почали робити певні спроби зменшити їхню (ЗМІ. - ТК.) вагу, дискредитувати або й просто вивести з рівноваги видання. Думаю, такі речі плануються як довгострокова кампанія. Тому, на жаль, це продовжуватиметься. Очевидно хтось витрачає великі гроші, щоб спробувати втрутитися в інформаційну картинку

 

Як нагадав Тарас шевченко, подібні кампанії в Україні щодо медіа проводилися й раніше. «Хіба можемо відзначити більші масштаби і очевидно серйозніше планування на довгострокову перспективу, а не лише разові зливи інформації», - сказав експерт.

 

Один з ефективних методів боротьби з такими кампаніями, за його словами повне ігнорування будь-якої інформації про них. «Подібні брудні кампанії живляться переважно на увазі. Якщо більше ігнорувати їх, втрачатиметься ефективність ціх кампаній», - зазначив він.

 

Як писала «Детектор медіа», на початку вересня в кількох містах України з`явилися підробні паперові видання «Українська правда, а в серпні розпочав роботу сайт «Українська кривда».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6247
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду