Вікторія Георгієвська стала членом Нацради

Вікторія Георгієвська стала членом Нацради

4 Липня 2013
10299

Вікторія Георгієвська стала членом Нацради

10299
Вікторія Георгієвська стала членом Нацради
Вікторія Георгієвська стала членом Нацради

Вікторія Георгієвська обрана членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення за квотою Верховної Ради. За відповідне рішення парламенту 4 липня проголосували 245 народних депутатів (Партія регіонів - 196, КПУ - 32, позафракційні - 17).

 

Вікторія Георгієвська - доцент кафедри періодичної преси Інституту журналістики  Київського Національного університету ім. Т.Шевченка, була висунута на посаду члена Нацради від депутатської фракції Комуністичної партії України. Закінчила Східноукраїнський державний університет ім. В.Даля (факультет філології  і соціології) та аспірантуру Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. Зі слів народного депутата Ігоря Мірошниченка, пані Георгієвська є прес-секретарем лідера Комуністичної партії України Петра Симоненка та не має жодного досвіду роботи в телевізійній галузі.

 

Кандидатуру пані Георгієвської парламент розглядав найпершою, оскільки вона набрала найбільше голосів за результатами рейтингового голосування.

 

Під час рейтингового голосування кандидати набрали таку кількість голосів (наведено в порядку оголошення кандидатур під час голосування):

Вікторія Георгієвська - 241 (ПР - 191, КПУ - 32, поза фракційні - 18);

Ольга Герасим'юк - 26 (ПР - 11, Батьківщина - 1, позафракційні - 14);

Костянтин Квурт - 5 (ПР - 2, позафракційні - 3);

Олександр Михайлюта - 11 (ПР - 3, позафракційні - 8);

Дмитро Олтаржевський - 4 (ПР - 1, позафракційні - 3);

Тарас Осауленко - 4 (ПР - 1, позафракційні - 3);

Олександр Півнюк - 8 (ПР - 2, позафракційні - 6);

Геннадій Сергєєв - 22 (ПР - 11, позафракційні - 10).

 

Перед голосуванням голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко («Батьківщина») повідомив, що Вікторія Георгієвська та ще декілька претендентів на посаду члена Нацради не мають достатнього досвіду роботи в галузі телерадіомовлення. Але комітет вирішив іти демократичним шляхом і рекомендував усіх до голосування. Водночас пан Томенко наголосив, що парламент має призначати члена Нацради не за квотами політичних партій, а виходячи з професіоналізму претендентів.

 

Член Комітету з питань свободи слова та інформації Олена Бондаренко (Партія регіонів) повідомила, що Партія регіонів підтримуватиме саме Вікторію Георгієвську.

 

Член Комітету з питань свободи слова та інформації Ігор Мірошниченко («Свобода») назвав пані Георгієвську узгодженою кандидатурою Партії регіонів і КПУ. «Це людина, яка жодного дня не працювала на телебаченні. Вона є прес-секретарем лідера Комуністичної партії. Ми сьогодні пропонуємо ПР і КПУ проголосувати за інших достойних кандидатів. Ми будемо голосувати за всіх, крім Георгієвської», - заявив він.

 

Народний депутат Ірина Геращенко («УДАР Віталія Кличка») заявила, що її фракція буде підтримувати тих, кого підтримує фах, зокрема журналістів.

 

Член Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Княжицький («Батьківщина») нагадав про нову важливу роль Нацради - вона призначатиме наглядову раду суспільного мовника відповідно до законопроекту «Про суспільне телебачення і радіомовлення України», прийнятого за основу 3 липня. Він закликав голосувати за Олександра Півнюка, Ольгу Герасим'юк, Геннадія Сергєєва, Тараса Осауленка, Костянтина Квурта, Дмитра Олтаржевського.

 

Однак під час рейтингового голосування представники «Батьківщини», «УДАРу Віталія Кличка» та «Свободи» не голосували за жодного кандидата, оскільки напередодні заявили, що не братимуть участі у голосуванні у зв’язку з тим, що має бути вирішено питання поновлення Павла Балоги та Олександра Домбровського як народних депутатів України.

 

На майбутнє Микола Томенко запропонував, щоб двох членів Нацради пропонувала більшість, а двох - меншість, щоб уникнути монополії більшості. Але це не значить, що вони пропонуватимуть лише висуванців політичних партій - це можуть бути представники громадських організацій. На думку пана Томенка, призначення кандидатури, яку підтримує більшість, кардинально не змінить поточної ситуації в Нацраді.

 

Нагадаємо, що на посаду члена Нацради претендували 10 осіб, але двоє зняли свої кандидатури - Віктор Набруско і Володимир Пащук. Рішення голосувати 4 липня першим питання за призначення члена Нацради парламент ухвалив пізно увечері 3 липня. Тому навіть не всіх претендентів встигли запросити до сесійної зали.

 

Це вже було друге голосування за призначення члена Нацради за квотою парламенту за останні півтора місяці. 23 травня кандидатура Вікторії Георгієвської набрала найбільше голосів за рейтинговим голосуванням, але за результативним голосуванням не набрала достатньої кількості голосів і призначена не була. Після цього Комітет з питань свободи слова та інформації оголосив повторний конкурс на посаду члена Нацради. 

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
10299
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду