Міліціонери, які не перешкоджали нападу на журналістів, отримали попередження і догани

Міліціонери, які не перешкоджали нападу на журналістів, отримали попередження і догани

31 Травня 2013
6844

Міліціонери, які не перешкоджали нападу на журналістів, отримали попередження і догани

6844
Міліціонери, які не перешкоджали нападу на журналістів, отримали попередження і догани
Міліціонери, які не перешкоджали нападу на журналістів, отримали попередження і догани

Міліціонери, які не перешкоджали нападу на журналістів Ольгу Сніцарчук і Владислава Соделя на мітингу 18 травня, отримали попередження, догани і суворі догани. Нікого з них не звільняли. Про це газеті «Коммерсантъ-Украина» повідомило джерело в ГУ МВС у Києві.

 

15 міліціонерів, яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності, - це співробітники управління громадської безпеки ГУ МВС у Києві (зокрема, відділу забезпечення масових заходів), співробітники Голосіївського і Шевченківського РУВС, які забезпечували охорону порядку в районі Михайлівської площі.

 

«До них вжито три види відповідальності - попередження про неповну службову відповідність, догана і сувора догана. Більшість співробітників, притягнутих до відповідальності, не є офіцерами», - повідомило джерело.

 

Стягнення винесені за те, що міліціонери не змогли запобігти, а потім швидко ліквідувати заворушення.

 

Про те, що 15 міліціонерів було притягнуто до дисциплінарної відповідальності за бездіяльність під час побиття журналістів, повідомив заступник начальника Слідчого управління ГУ МВС України в Києві Валерій Сімон 29 травня в ефірі програми «Час. Підсумки дня» на 5-му каналі.

 

Тим часом начальника міліції громадської безпеки Олександра Пасльона, який координував міліцію на мітингах 18 травня, було звільнено з МВС у зв'язку з досягненням пенсійного віку. Рапорт про звільнення пан Пасльон подав ще 16 квітня.

 

Нагадаємо, 18 травня, під час мітингу опозиції невідомі у спортивних костюмах до крові побили журналістів Ольгу Сніцарчук та Владислава Соделя. Це відбувалося на очах правоохоронців, які не захищали журналістів, хоча ті зверталися по допомогу. Також представники міліції не скористалися фото і відеоматеріалами, аби оперативно затримати нападників.

 

Кримінальне провадження за фактом нападу було відкрито спочатку за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України (умисне легке тілесне ушкодження), а після акції журналістів - і за 171-ю статтею (перешкоджання журналістській діяльності). Розпочато досудове розслідування. Згодом дії нападника було перекваліфіковано в хуліганство.

 

22 травня суд відпустив затриманого мешканця Київщини Вадима Титушка під заставу, хоча міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко заявляв, що міліція домагатиметься арешту підозрюваного.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6844
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду