Захарченко зустрінеться лише зі Сніцарчук та Соделем – побиті журналісти хочуть йти до Євросуду
Захарченко зустрінеться лише зі Сніцарчук та Соделем – побиті журналісти хочуть йти до Євросуду
Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко поки що не має наміру зустрічатись окремо з журналістами, які виступають на захист кореспондента 5-го каналу Ольги Сніцарчук та фотокореспондента «Коммерсантъ-Україна» Владислава Соделя, яких побили 18 травня під час мітингу опозиції. Про це міністр сказав 23 травня на зустрічі журналістів з прем'єр-міністром Миколою Азаровим у Кабміні.
Однак при цьому Віталій Захарченко планує зустрітись з Ольгою Сніцарчук та Владиславом Соделем. Також міністр наголосив, що правоохоронні органи зацікавлені не лише у розслідуванні побиття журналістів, а й у «встановленні істини щодо усіх подій, що відбулись на мітингу 18 травня».
Ольга Сніцарчук у коментарі «Детектор медіа» зазначила, що не втрачає оптимізму, і якщо не буде вирішено покарати винних у ї побитті в Україні, вона має намір звертатись до Європейського суду з прав людини.
Нагадаємо, під час звіту міністра представники ЗМІ хотіли поставити питання щодо розслідування нападу на журналістів 18 травня. Частину з цих питань вони змогли задати міністру учасники зустрічі з Миколою Азаровим, яка 23 травня відбулась у Кабміні.
Журналісти під Кабміном вимагають розслідувати побиття Сніцарчук і Соделя. Під час зустрічі з Миколою Азаровим вони змогли поставити питання і Віталію Захарченку.
Сьогодні, 23 травня, під будівлею Кабміну відбувся журналістський мітинг. Учасники заходу вимагали розслідування нападу на своїх колег Ольгу Сніцарчук (5 канал) та Владислава Соделя («Коммерсантъ-Украина»). Прем'єр-міністр Микола Азаров зустрівся із кількома учасниками акції, у зустрічі брав участь міністр МВС Віталій Захарченко.
Нагадаємо, 18 травня, під час мітингу опозиції невідомі у спортивних костюмах до крові побили Ольгу Сніцарчук та Владислава Соделя. Це відбувалося на очах правоохоронців, які не захищали журналістів, хоча ті зверталися по допомогу. Також представники міліції не скористалися фото і відеоматеріалами, аби оперативно затримати нападників.
Кримінальне провадження за фактом нападу було відкрито спочатку за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України (умисне легке тілесне ушкодження), а після акції журналістів - і за 171-ю статтею (перешкоджання журналістській діяльності). Розпочато досудове розслідування.
Міністерство внутрішніх справ почало службове розслідування з приводу бездіяльності своїх співробітників під час побиття журналістів на мітингу опозиції 18 травня у Києві.
«Детектор медіа»
Фото - Максим Лісовий