Журналісти вимагають відкрити засідання комітетів Верховної Ради для преси

28 Березня 2013
5485
28 Березня 2013
10:30

Журналісти вимагають відкрити засідання комітетів Верховної Ради для преси

5485
Реакція на недопуск ТВі, «24», «Інтерфаксу», «Української правди» і LB.ua на засідання бюджетного комітету
Журналісти вимагають відкрити засідання комітетів Верховної Ради для преси

Комітети Верховної Ради мають бути відкритими для преси та оперативно оприлюднювати протоколи і стенограми своїх засідань. Про це йдеться у зверненні голови Національної спілки журналістів України Олега Наливайка та голови Незалежної медіа-профспілки України Юрія Луканова до голови Верховної Ради Володимира Рибака та голови Комітету з питань бюджету Верховної Ради Євгена Гєллєра. Копію звернення відправлено голові Комітету з питань свободи слова та інформації Миколі Томенку.

 

Керівники журналістських організацій зазначають, що у вівторок, 26 березня, журналістів телеканалів ТВі, «24», інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» та інтернет-сайтів «Українська правда» та LB.ua не допустили на засідання Комітету з питань бюджету, де відбувалося затвердження перерозподілу 1,7 млрд гривень бюджетних коштів.

 

Даний інцидент, на думку НСЖУ та НМПУ є прямим порушенням норм ст.44 Закону України «Про комітети Верховної Ради», у відповідності з якою «засідання комітетів проводяться відкрито і гласно, крім випадків, коли за рішенням комітету проводиться закрите засідання». Відповідного рішення комітету не було. Також це пряме порушення п.2 ст.25, ст. 26 Закону України «Про інформацію», згідно з якими «журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб'єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними проводяться». А «відсутність акредитації не може бути підставою для відмови в допуску журналіста, працівника засобу масової інформації на відкриті заходи, що проводить суб'єкт владних повноважень».

 

У зверненні також зазначено, що дії працівників Державної охорони та прес-служби Верховної Ради України, які не допустили журналістів на засідання комітету, підпадають під дію ст. 171 Кримінального кодексу України «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів» та тягнуть за собою відповідальність у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту до шести місяців, або обмеження волі до трьох років.

 

«Ми закликаємо Верховну Раду України негайно привести свою роботу у відповідність до норм вітчизняного законодавства. Засідання бюджетного та інших комітетів мають бути відкритими та гласними. Ми також радимо оперативно оприлюднювати стенограми та протоколи засідань комітетів на сайті Верховної Ради України та сайтах відповідних комітетів. Це сприятиме прозорості роботи парламенту та свідчитиме про дотримання принципів свободи слова та права на інформацію», - йдеться у зверненні.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5485
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду