16:59
Четвер, 1 Липня 2021

Українські спортсмени мають давати коментарі чи пресконференції державною мовою – мовний омбудсман

3 465
Кремінь зазначив, що спорт має національну ідентичність, тому «він ніколи не був і не стане поза політикою, сучасним життям держави та її майбутнім».
Українські спортсмени мають давати коментарі чи пресконференції державною мовою – мовний омбудсман
Українські спортсмени мають давати коментарі чи пресконференції державною мовою – мовний омбудсман

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь 1 липня повідомив, що українські спортсмени мають давати коментарі чи пресконференції державною мовою.

«Публічні виступи, коментарі чи пресконференції, у яких беруть участь наші спортсмени, їхні тренери, представники федерацій чи клубів, у тому числі, по завершенню кар’єри, передовсім мають бути державною мовою, а ось переклад мають здійснювати організатори змагань. Мусимо визнати: шанувальники українського спорту передовсім володіють українською, і це стосується як наших співгромадян, так і закордонних українців. Але це жодним чином не обумовлює важливості володіння іншими мовами світу, поширеними у спорті високих професійних досягнень», – пояснив Кремінь. 

Він уточнив, що закон про українську мову не поширюється на приватне спілкування спортсменів. «Однак підготовка спортсменів повинна бути комплексною і концентруватися як на досягненні спортивного результату, громадянській позиції, так і принципах спортивної дипломатії», – додав мовний омбудсман.

Тарас Кремінь зазначив, що спорт має національну ідентичність, тому «він ніколи не був і не стане поза політикою, сучасним життям держави та її майбутнім».

«На думку експертів, спорт залишається однією з найбільш зросійщених сфер публічного життя, внаслідок чого маємо непоодинокі приклади використання відомими спортсменами російської мови в інтерв’ю, публічних виступах чи коментарях. Трапляються випадки, коли мова спілкування спортсменів під час змагань призводить до конфліктів, що отримують суспільний резонанс», – розповів він.

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови повідомив, що повторно надав рекомендації щодо дотримання мовного законодавства всім спортивним федераціям, асоціаціям, товариствам, закладам і клубам, які мусять провести роз’яснювальну роботу.

Зазначимо, раніше українська письменниця Лариса Ніцой розкритикували українського футболіста, нападника збірної України Артема Довбика, бо на пресконференції він говорив російською мовою.Читайте також
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3465
Переглядів
Коментарі
Микола
22:23 / 01 Липня 2021
Допоки в спорті і не лише в спорті, буде панувати не українське керівництво а московське - змін чекати не доводиться. Освіта і роботодавець є основою для відродження української мови в Україні, держава лише створює через закони умови для цього відродження.
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду