«Спільна справа авторів та читачів». Редакція «Української правди» розповіла про перший рік роботи свого проєкту «Клуб УП»
«Спільна справа авторів та читачів». Редакція «Української правди» розповіла про перший рік роботи свого проєкту «Клуб УП»
Сьогодні кількість учасників клубу налічує 3000 людей з 23 країн світу. Метою проєкту є довести, що журналістика – спільна справа авторів та читачів, пише «Економічна правда».
За цей рік клуб зібрав 1,5 млн гривень, які пішли на різні проєкти:
- зняли документальний фільм про медичну реформу в Україні;
- запустили UP MediaLab, в якій експериментуємо над журналістськими форматами;
- написали з десяток текстів за пропозиціями від читачів, які почули під час спільних редакційних нарад;
- організували експедицію в Чорнобиль;
- розказали ексклюзивну історію із Маріуполя;
- створили Премію УП;
- допомогли лікарям.
Клуб провів 12 спільних подій: журналісти розказували про свою роботу, ділилися політичними інсайтами з місцевих виборів, показували, як влаштована редакційна кухня УП.
Редакція УП намірена продовжити цей проєкт, тому запрошує до співпраці усіх охочих.
Нагадаємо, що рік назад інтернет-видання «Українська правда» запустило «Клуб читачів УП».
«Українську правду» в 2000 році заснували Олена Притула та Георгій Ґонґадзе. Співзасновниця, власниця й колишня головна редакторка «Української правди» Олена Притула розповідала «Детектору медіа», що перший матеріал видання вийшов 15 квітня 2000 року перед референдумом 16 квітня. Видання планували запустити в день референдуму, щоб його висвітлювати, але з технічних причин цього зробити не вдалося. Севгіль Мусаєва в 2014 році замінила пані Притулу на посаді головної редакторки. 16 квітня 2020 року видання «Українська правда» відзначало 20 років з дня заснування.