71% журналістів планують висвітлювати бойові дії у разі загострення – опитування ІМІ

71% журналістів планують висвітлювати бойові дії у разі загострення – опитування ІМІ

29 Квітня 2021
715
29 Квітня 2021
11:14

71% журналістів планують висвітлювати бойові дії у разі загострення – опитування ІМІ

715
На момент опитування тільки 21% журналістів мали діючу акредитацію в зону ООС.
71% журналістів планують висвітлювати бойові дії у разі загострення – опитування ІМІ
71% журналістів планують висвітлювати бойові дії у разі загострення – опитування ІМІ

Переважна більшість опитаних українських журналістів (71%) планують висвітлювати події в зоні бойових дій (або на бойових позиціях ЗСУ) у разі загострення ситуації на кордонах України. Такими є результати анонімного адресного опитування медійників, що провів Інститут масової інформації 19-26 квітня 2021 року.

На момент опитування тільки 21% журналістів мали діючу акредитацію в зону ООС. Це свідчить про те, що у разі загострення ситуації більшість журналістів можуть мати проблеми з доступом до подій в зоні бойових дій. Лише 27% опитаних ІМІ журналістів працювали в так званих гарячих точках протягом останніх трьох років.

Експерти Інституту масової інформації нагадують, що перепідготовка журналістів повинна проходити раз на три роки, адже за цей час втрачаються навички роботи в гарячих точках. 73% опитаних журналістів вказали що не відвідували тренінги з безпеки або першої домедичної допомоги з 2018 року.

Це означає, що наразі медійники не мають актуальних знань та навичок. Згідно стандартів міжнародних організацій, що проводять тренінги з безпеки журналістів (RISK, Centurion тощо), оновлювати такі знання і навички потрібно раз на два-три роки. Опитування показало, що для українських журналістів дуже гостро стоїть питання наявності індивідуальних засобів захисту.

Лише 29% опитаних має індивідуальні аптечки. Ще 20% опитаних журналістів вказав що має власні бронежилети (при цьому, каски мають лише 18%). Найгірша ситуація із забезпеченістю редакцій – тільки 12% медійників вказали, що засоби захисту наявні в їхніх редакціях, і їх можуть надати за потреби. Експерти ІМІ зазначають, що така ситуація є неприпустимою, і редакції повинні більше турбуватися за безпеку своїх співробітників. Більша половина опитаних журналістів зазначили, що найбільше їм бракує тренінгів по роботі в зоні бойових дій з практикою та стрес тестами (60%).

На другому місці – потреба в тренінгах з першої домедичної допомоги в зоні бойових дій (51%). І ще 47% опитаних журналістів потребують тренінгу із стресостійкості. Медійним організаціям буде цікаво дізнатися, що 38% опитаних вказали, що відчувають брак знань щодо етичних принципів роботи журналістів в зонах бойових дій.

72% респондентів зазначили, що за можливості бажають отримувати психологічну допомогу у психотерапевта, який розумів би роботу журналістів. Дослідження проводилося методом анонімного адресного онлайн-опитування за інтерактивною структурованою анкетою. Посилання на анкету надсилали потенційним респондентам – працюючим журналістам і редакторам.

Усього було отримано 128 відповідей від медійників. 79% – респонденти з регіонів України, 21% з міста Києва. 52% жінок, 48% чоловіків. Дослідження проводилося протягом 19-26 квітня 2021 року. Сума відповідей не дорівнює 100%, адже респонденти могли обрати кілька відповідей.

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО «Інститут масової інформації» та необов’язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews Network.

Ілюстративне фото: Генеральний штаб ЗСУ/Facebook

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
715
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду