Відкрите звернення до Наглядової ради УКФ, МКІП і Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики ВРУ

Відкрите звернення до Наглядової ради УКФ, МКІП і Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики ВРУ

7 Квітня 2021
9763

Відкрите звернення до Наглядової ради УКФ, МКІП і Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики ВРУ

9763
Відкрите звернення до Наглядової ради УКФ, МКІП і Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики ВРУ
Відкрите звернення до Наглядової ради УКФ, МКІП і Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики ВРУ

Ми, представники культурної спільноти України, обурені грубим порушенням процедури та неналежним виконанням обов’язків Наглядовою радою Українського культурного фонду, яке сталося під час проведення конкурсу на посаду виконавчого директора Фонду 24.03.2021 року, а саме:

 • Під час проведення конкурсної процедури Наглядова рада не застосовувала до оцінки претендентів вимоги, висунуті при оголошенні конкурсу на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду, які дали б змогу коректно та зрозуміло порівнювати кандидатів та їх програми. 
 • Не визначала переможця конкурсного добору шляхом відкритого голосування, змінивши Регламент у непублічний спосіб, оскільки оприлюднення зміненого Регламенту відбулося вже після проведення конкурсу.
 • Під час засідання деякі члени Наглядової ради демонстрували   необізнаність у процедурах та правилах УКФ. 

Це призвело до того, що під час таємного голосування найбільшу кількість голосів отримав кандидат, що продемонстрував найменшу відповідність заявленим критеріям, у чому впевнені усі, хто долучився до перегляду прямої трансляції засідання на YouTube-каналі «Укрінформу». На цьому наголошується у «Відкритому листі на захист культурних інституцій», що ініціював Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу, підписантами якого виступили більше ніж півтори тисячі осіб, а також в низці публікацій у ЗМІ.

Ми вимагаємо від Наглядової ради УКФ у разі проведення нового конкурсного добору дотриматися задекларованих документами принципів діяльності Наглядової Ради Фонду: законності, професіоналізму, гласності, неупередженості, толерантності, прозорості, колегіальності, об’єктивності та обґрунтованості ухвалених рішень, для чого:

 1. Розробити, затвердити та оприлюднити критерії оцінювання претендентів на посаду виконавчого директора Фонду (з визначенням балів за кожною позицією критеріїв), та застосовувати їх при проведенні конкурсного відбору.
 2. Визначити переможця конкурсного добору шляхом відкритого голосування.
 3. Не вдаватися до зміни процедури регламенту у частині кількості голосів, що визначають переможця. 
 4. У разі, якщо Наглядова рада не в змозі виконати обґрунтовані та законні вимоги спільноти, члени Наглядової ради повинні скласти повноваження за власним бажанням.

Звернення відкрите для підписання юридичними та фізичними особами. Для приєднання до підписантів, будь ласка, заповніть форму за посиланням.

Підписанти (оновлюється):

 1. ГО «Конгрес Активістів Культури» 
 2. ГС «Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ»
 3. Наталія Кривда, доктор філософських наук, професор КНУТШ, академічний директор Единбурзької бізнес школи (Велика Британія) в Україні, експерт РПР, експерт УКФ
 4. Вікторія Колеснікова, кандидат історичних наук, зав.науковою бібліотекою Інституту археології НАН України, експерт УКФ
 5. Антон Корвін-Піотровський, ДП Охоронна археологічна служба України
 6. Сергій Галетій, продюсер, голова комісії НСКУ з пропозицій до законодавчих ініціатив
 7. Станіслав Лячинський, директор програми «Соціальний капітал» Міжнародного фонду «Відродження» 
 8. Юля Хомчин, директорка КУ «Інститут стратегії культури», менеджерка культури, депутатка Львівської міської ради
 9. Олена Правило, голова ради ГО «Конгрес Активістів Культури», експертка УКФ, експертка House of Europe
 10. Тетяна Шульга координаторка сектору Культура Представництва ЄС в Україні
 11. Артем Коновалов, експерт УКФ, експерт Civil Society Organization Sustainability Index (CSOSI) в Україні.
 12. Марта Погоріла – директор міжнародного міждисциплінарного мистецького фестивалю BSAF, куратор міжнародної резиденції BAR, голова контрольної комісії ГО «Конгрес Активістів Культури»
 13. Людмила Ничай, кураторка Міжнародної програми резиденцій NVAR, менеджерка Мистецької резиденції їм. Назарія Войтовича
 14. Світлана Костянтинівна Баженова – театрознавець, менеджер культурних проектів, фінансовий директор ГО «Культурна агенція А».
 15. Ірина Правило, кінорежисер, член ГО «Конгрес Активістів Культури»
 16. Андрій Захарко, Голова ГО «Територія»
 17. Тетяна Друзенко, В.О  Голови правління  ГО «Школа громадської  відповідальності»
 18. Олександр Малишев, кандидат юридичних наук, ст. науковий співробітник Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України
 19. Люсьєна Шум, виконавча директорка Благодійного фонду «Бібліотечна країна»
 20. Наталія Склярська, координаторка проєктів ГО «Соціальний Капітал»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
9763
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду