Георгія Ґонґадзе викрали 20 років тому, замовники досі не названі

Георгія Ґонґадзе викрали 20 років тому, замовники досі не названі

16 Вересня 2020
3651
16 Вересня 2020
10:59

Георгія Ґонґадзе викрали 20 років тому, замовники досі не названі

3651
«Радіо Свобода», «Українська правда» та «UA: Перший» підготували спецпроєкти до 20 річниці викрадення журналіста.
Георгія Ґонґадзе викрали 20 років тому, замовники досі не названі
Георгія Ґонґадзе викрали 20 років тому, замовники досі не названі

В Україні 16 вересня вшановують День пам'яті українського журналіста Георгія Ґонґадзе. Його викрали 20 років тому, проте замовники його вбивства досі не названі та не покарані.

«25 років тому він мріяв про свободу вибору для усіх. 20 років тому його знищили за ці мрії», – написала Мирослава Ґонґадзе на своїй сторінці в Facebook.

До 20 річниці вбивства журналіста вона надала «Радіо Свобода» відео з власного архіву, які вперше були оцифровані цьогоріч. «Кадри є частиною відеоподкасту "Гія: невідома історія Георгія Гонгадзе", створеного Радіо Свобода спеціально до річниці вбивства журналіста. Це історія про життя Георгія, розказана його близькими, друзями та колегами: про успіхи та невдачі, його непростий характер та сміливість», – пише «Радіо Свобода».

«Українська правда» розповіла про останні місяці, дні та години життя Георгія Ґонґадзе.

На «UA: Перший» 16 вересня, о 21:40, покажуть прем’єру фільму Суспільного мовника «Вбивство Гонгадзе. 20 років у пошуках правди».

На фасаді Національної спілки журналістів України 16 вересня встановлять меморіальну дошку Георгію Ґонґадзе.

Журналіст, Герой України, засновник інтернет-видання «Українська правда» Георгій Ґонґадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналістові. У 2009 році в Київській області було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належать журналістові.

За вбивство Георгія Гонгадзе засуджено до довічного ув’язнення колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, вирок якому набув чинності в січні 2016 року, та засуджено до різних строків позбавлення волі колишніх співробітників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі, помер у тюрмі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (12 років позбавлення волі), чиї вироки набули чинності в березні 2008 року.

Замовників убивства Георгія Гонгадзе досі не знайдено та не притягнуто до відповідальності, хоча це обіцяли зробити всі президента та всі глави МВС і ГПУ.

22 березня 2016 року в Києві на території церкви Миколи Чудотворця Набережного 22 березня 2016 року через понад 15 років після смерті поховали журналіста Георгія Гонгадзе.

Фото: Людмила Гуртова / Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3651
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду