«УАнімА» каже, що не підписувала лист кінематографістів проти нових правил пітчингів (ОНОВЛЕНО)

«УАнімА» каже, що не підписувала лист кінематографістів проти нових правил пітчингів (ОНОВЛЕНО)

28 Липня 2020
2590

«УАнімА» каже, що не підписувала лист кінематографістів проти нових правил пітчингів (ОНОВЛЕНО)

2590
Громадська спілка «Українська анімаційна асоціація» просить спростувати інформацію, що вона є серед підписантів листа кінематографістів до представників влади, в якому вони просять не впроваджувати нові правила проведення пітчингів Держкіно.
«УАнімА» каже, що не підписувала лист кінематографістів проти нових правил пітчингів (ОНОВЛЕНО)
«УАнімА» каже, що не підписувала лист кінематографістів проти нових правил пітчингів (ОНОВЛЕНО)

Про це спілка повідомила «Детектор медіа» листом.

У ньому йдеться, що рішення щодо участі в будь-якій громадській акцій ГС «Українська анімаційна асоціація» приймає на зібранні Загальних зборів або Наглядової ради шляхом голосування, але жодних зібрань керівних органів щодо приєднання до відкритого листа кінематографістів, опублікованого 27 липня 2020 року, не проводилось. 

Нагадаємо, українські кінематографісти вимагають не змінювати правила проведення пітчингів Держкіно. Вони написали відкритого листа до Міністра культури, Голови Держкіно та Голови підкомітету з кіно ВР і Ради з державної підтримки кінематографії, в якому виражають обурення щодо нових правил фінансування кінопроєктів, представлених Мінкультом до громадського обговорення. 

Лист опублікували низка українських ЗМІ, його може підписати кожен охочий у гугл-доці.

Так, серед підписантів були вказані ГО «УАнімА», Максим Прасолов, продюсер, сценарист, член правління «УАнімА», Дмитро Лісенбарт, продюсер, режисер анімаційного кіно, член правління УАНІМА та Михаль Маргуліс, продюсер, член Української кіноакадемії, ГО «КАПІ» (який також є членом ГС «УАнімА»). 

ГС «УАнімА» зазначає, що автори відкритого листа помилково віднесли Спілку до його підписантів. Та додає, що відповідні професіонали ГС «УАнімА» розробляють зауваження та пропозиції до проєкту, які будуть подані у встановлені Міністерством культури та інформаційної політики строки.

Водночас Дмитро Лісенбарт у коментарі «Детектору медіа» зазначив, що дійсно підписував лист кінематогрфістів. «Я підписав цей лист як режисер, окрема одиниця, а не як член правління "УАнімА", я маю на це право», – сказав він. Щоправда, в підписі зазначено, що Дмитро є членом правління організації. 

Одна із ініціаторів листа режисерка Жанна Максименко-Довгич пояснила «Детектору медіа», що підпис ГС «УАнімА» з’явився під листом у результаті неузгодженості позиції члена організації, який входив до ініціативної групи, з позицією організації. «Регламент ГО "УАніма" є внутрішньою справою організації. Підпис ГО під листом, який продовжують підписувати наші колеги-кінематографісти, прибрано», – сказала вона.

«Детектор медіа» на прохання ГС «Українська анімаційна асоціація» публікує лист організації до редакції повністю.

Нагадаємо, Міністерство культури та інформаційної політики запропонувало до обговорення нові правила проведення пітчингів Держкіно. Зауваження та пропозиції приймаються до 4 серпня 2020 року. 

Основним нововведенням в цих правилах є обов’язкове додаткове оцінювання досвіду режисера та продюсера, а саме: економічних результатів (зокрема касових зборів вироблених фільмів), результатів участі у вітчизняних або міжнародних кінофестивалях, нагород, отриманих на кінофестивалях, економічна ефективність розповсюдження фільмів в Україні та за кордоном, рейтинги телевізійного перегляду, ефективність показів у інтернеті тощо. 

Також пропонується створення двох експертних комісій: експертних комісій, які оцінюють творчу складову кінопроєктів та досвід режисерів-постановників; експертної комісії з фінансово-економічних питань, яка оцінює фінансово-економічну складову кінопроєктів та досвід продюсерів.

Раді з держпідтримки кіно (яка за чинними правилами приймає рішення про переможців пітчингу за оцінками експертних комісій) пропонується оцінювати кінопроєкти і на першому, і другому етапах конкурсу.

Українські кінематографісти називають нові правила дискримінаційними й такими, що можуть призвести до корупції та монополізації ринку, та вимагають не погоджувати їх. 

Рада з державної підтримки кінематографії вважає, що запропоновані правила пітчингів суперечать законодавству, та направила до Мінкульту й Держкіно листа зі своїми зауваженнями та пропозиціями

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2590
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду