Суд знову не пустив журналістів на засідання щодо Андрія Антоненка

Суд знову не пустив журналістів на засідання щодо Андрія Антоненка

9 Липня 2020
1428

Суд знову не пустив журналістів на засідання щодо Андрія Антоненка

1428
Натомість запропонували ЗМІ залишити камери всередині зали.
Суд знову не пустив журналістів на засідання щодо Андрія Антоненка
Суд знову не пустив журналістів на засідання щодо Андрія Антоненка

Київський апеляційний суд уже вдруге не пустив журналістів та поручителів на засідання, на якому розглядали апеляцію на продовження арешту Андрію Антоненку, підозрюваному в справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. Про це 9 липня повідомив 5 канал.

Колегія суддів пояснила відмову в доступі журналістів – постановою про дотримання правил карантину. До суду пустили лише поручителів, які є народними депутатами.

Крім того, під судом відбувається акція «Free Riff!», на яку прийшло понад 50 осіб.

Зазначимо, що 6 липня Київський апеляційний суд також не пустив журналістів на засідання, на якому розглядали апеляцію на продовження арешту Андрію Антоненку.

Як писав ДМ, Київський апеляційний суд обмежив допуск журналістів та вільних слухачів на судові засідання через карантинні обмеження. Згідно з наказом голови суду від 17 березня та 23 червня, на засідання пускають учасників справи, суддів, працівників апарату суду та технічний персонал. Водночас у суді додали, що в резонансних справах діють певні виключення – проводять онлайн-трансляції та допускають журналістів. Щоб потрапити на засідання Київського апеляційного суду журналісти попередньо мають подати клопотанням, яке розгляне колегія суддів (у провадженні якої перебуває справа) та вирішить, чи допускати їх на засідання. 

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Його смерть кваліфікована прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала і за згодою ГПУ оголосила підозру фігурантам справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.

За результатами проведених експертиз відеозапис із камер спостереження та відстеження телефонів слідство припустило, що вибухівку закладала Юлія Кузьменко (волонтерка на прізвисько Лиса, працює дитячим хірургом в ОХМАТДИТі), разом з нею був Андрій Антоненко (ветеран ООС, музикант Ріффмастер), а Яна Дугарь (контрактниця Збройних сил України) фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Павла Шеремета.

30 березня досудове розслідування справи Шеремета продовжили до 12 червня 2020 року. На початку квітня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що вважає, що через два місяці буде «якийсь результат» у справі про вбивство Павла Шеремета.

21 травня 2020 слідство змінило підозри фігурантам кримінального провадження про вбивство журналіста Павла Шеремета – Юлії Кузьменко, Андрію Антоненку та Яні Дугарь. Слідчі також відкрили окреме провадження щодо невстановлених осіб – організаторів вбивства.

22 травня поліція завершила розслідування щодо трьох підозрюваних у виконанні вбивства журналіста Павла Шеремета

Досудове розслідування справи Шеремета тривало 1402 дні. Матеріали провадження налічують понад дві сотні томів: 38 томів – стосовно трьох підозрюваних, більше 200 – щодо встановлення інших фігурантів, організаторів та замовників цього злочину.

Поліція повідомила, що кримінальне провадження готове до передачі до суду.

Фото: 5 канал

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1428
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду