Антон Геращенко: Справа Шеремета – це не справа Авакова

Антон Геращенко: Справа Шеремета – це не справа Авакова

25 Червня 2020
2878

Антон Геращенко: Справа Шеремета – це не справа Авакова

2878
Заступник міністра також спробував пояснити, навіщо в цій справі давали брифінг.
Антон Геращенко: Справа Шеремета – це не справа Авакова
Антон Геращенко: Справа Шеремета – це не справа Авакова

Попри заяви президента Володимира Зеленського про відповідальність міністра внутрішніх справ Арсена Авакова за розслідування кримінального провадження про вбивство журналіста Павла Шеремета, заступник глави МВС Антон Геращенко каже, що це не справа пана Авакова. Про це він сказав в інтерв’ю «РБК-Україна».

«Справа Шеремета – це не справа Авакова, це справа, у якій є група поліції, близько 15 чоловік. Була група прокурорів з шести осіб, усі, до речі, звільнені Рябошапкою під час переатестації. І тільки тоді, коли прокурори, підлеглі Рябошапки, дали згоду на висунення звинувачення, постало питання: як пояснити суспільству, що дитячий лікар, музикант і медсестра-волонтер, можливо, причетні до цієї справи? Тому був зроблений брифінг. Якщо б підозрювані були б тричі судимими кримінальними авторитетами, ми б їх просто загребли, дали коротке повідомлення і все. А тут треба було пояснити», – говорить Антон Геращенко.

На питання, коли чекати завершення розслідування справи, він не відповів, сказавши: «Яка головна мета розслідування справи Шеремета? Встановити всіх причетних, аж до замовників. Чи можна завжди розкрити всі злочини? Ні, не всі і не завжди. Вбивцю Улофа Пальме ось днями тільки встановили. Вбивство Кеннеді до цих пір викликає питання та суперечки. Справа Шеремета – одна з найскладніших в історії України, тому що вона готувалася дуже ретельно».

Пан Геращенко погодився, що докази в цій справі – непрямі, проте, на його думку, «у комплексі це є доказовою базою».

«Коли один збіг, два, п'ять – це одна справа. Але коли таких збігів багато десятків, то тоді це наводить на думку, що є достатньо підстав висунути підозри», – каже він.

Заступник голови МВС вважає, що вбивство Павла Шеремета було скоєно нібито з патріотичних мотивів, а підозрюваних – Яну Дугарь, Юлію Кузьменко та Андрія Антоненка – вважають «виконавцями, яких надихнули їх куратори». Щодо «кураторів», за його словами, слідство розглядає «десятки версій, у яких вивчаються різні люди – і публічні, і непублічні».

Як писав ДМ, 20 травня президент України Володимир Зеленський під час пресконференції сказав, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков відповідальний за розслідування кримінального провадження про вбивство журналіста Павла Шеремета.

12 червня Арсен Аваков сказав, що ні він, ні президент Володимир Зеленський не керують слідством у кримінальному провадженні про вбивство журналіста Павла Шеремета. 

21 травня 2020 слідство змінило підозри фігурантам кримінального провадження про вбивство журналіста Павла Шеремета – Юлії Кузьменко, Андрію Антоненку та Яні Дугарь. Слідчі також відкрили окреме провадження щодо невстановлених осіб – організаторів вбивства. 22 травня поліція завершила розслідування щодо трьох підозрюваних у виконанні вбивства журналіста Павла Шеремета. Досудове розслідування за фактом умисного вбивства Павла Шеремета тривало 1402 дні. Матеріали провадження налічують понад дві сотні томів: 38 томів – стосовно трьох підозрюваних, більше 200 – щодо встановлення інших фігурантів, організаторів та замовників цього злочину.

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року відбувся брифінг правоохоронців щодо справи Павла Шеремета, на якому були присутні президент Володимир Зеленський, голова МВС Арсен Аваков та тоді ще генеральний прокурор Руслан Рябошапка. 20 травня 2020 року президент сказав, що прийшов на цей брифінг, бо його запросили. 

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Його смерть кваліфікована прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала і за згодою ГПУ оголосила підозру фігурантам справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.

За результатами проведених експертиз відеозапис із камер спостереження та відстеження телефонів слідство припустило, що вибухівку закладала Юлія Кузьменко (волонтерка на прізвисько Лиса, працює дитячим хірургом в ОХМАТДИТі), разом з нею був Андрій Антоненко (ветеран ООС, музикант Ріффмастер), а Яна Дугарь (контрактниця Збройних сил України) фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Павла Шеремета.

16 грудня 2019 року проєкт «Слідство.Інфо», який отримав від джерел текст експертизи, повідомив, що її результати є суперечливими та неоднозначними. Зокрема, четверо експертів, серед яких іноземець, підписали висновки, які «суперечать один одному». У поліції, своєю чергою, відкинули звинувачення щодо суперечливості результатів експертиз.

26 лютого представники групи слідчих, які здійснюють досудове розслідування у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, повідомили, що поліція розсекретить матеріали понад 500 негласних слідчих дій

2 березня 2020 року тоді ще генеральний прокурор України Руслан Рябошапка сказав, що правоохоронці активно працюють над розслідуванням кримінального провадження щодо вбивства журналіста, однак наразі вони не мають інформації, яку можна розголосити.

30 березня досудове розслідування справи Шеремета продовжили до 12 червня 2020 року.

На початку квітня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що вважає, що через два місяці буде «якийсь результат» у справі про вбивство Павла Шеремета.

Фото: РБК-Україна

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2878
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду