15:30
Середа, 27 Травня 2020

Комітет інформполітики рекомендував передати майно державних кіностудій Мінкультури

395
Члени парламентського комітету провели виїзне засідання на державних підприємствах «Українська студія хронікально-документальних фільмів» і «Національна кінематека України».
Комітет інформполітики рекомендував передати майно державних кіностудій Мінкультури
Комітет інформполітики рекомендував передати майно державних кіностудій Мінкультури

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики під час виїзного засідання 20 травня прийняв рішення звернутися до Кабінету Міністрів з рекомендацією передати майно державних підприємств Українська студія хронікально-документальних фільмів» і «Національна кінематека України» в управління новому Міністерству культури та інформаційної політики України. Про це повідомив Комітет.

За результатами огляду цих державних підприємств Комітет вирішив попросити Міністерство культури та інформаційної політики надати інформацію про стан розробки «Порядку передачі фільмів Державному фонду фільмів України», умови зберігання вихідних матеріалів фільмів і фільмокопій та положення про Державний фонд фільмів України. Комітет рекомендує провести аудит центрального і обласних відеоархівів, а також запропонувати концепцію та механізми зберігання майна державних кіностудій. Народні депутати констатували необхідність збереження фільмових колекцій цих підприємств у Держфонді фільмів.

Крім того, члени  Комітету вирішили  звернутися до правоохоронних органів з метою виявлення можливих фактів злочинної діяльності при процедурі санації. Зокрема, Національній поліції України рекомендовано розглянути можливість встановлення постійної охорони на територіях цих об’єктів з метою збереження національного культурного надбання. Міністерству юстиції Комітет рекомендував продовжити вживати відповідні заходи, спрямовані на захист національного культурного надбання, яке розміщене на території цих державних підприємств.

Комітет прийняв рішення взяти на постійний контроль подальше збереження Державного фонду фільмів, а саме фільмових колекцій державних підприємств «Українська студія хронікально-документальних фільмів» і «Національна кінематека України».

Учасники засідання оглянули зазначені державні підприємства і ознайомились із умовами зберігання фільмофондів. У виїзному засіданні взяли участь також керівники ДП «Українська студія хронікально-документальних фільмів» і ДП «Національна кінематека України», представники Міністерства культури та інформаційної політики, Міністерства юстиції, Національної поліції, СБУ, Фонду державного майна, Національної спілки кінематографістів, експерти у сфері кіно, журналісти.

Голова підкомітету у сфері кінематографу та реклами Комітету гуманітарної та інформполітики Павло Сушко відзначив жахливий стан справ на цих об’єктах. «Державні підприємства повинні отримувати прибуток, однак у когось є бажання довести їх до банкрутства і продати за безцінь території та будівлі», – сказав він, додавши, що на ДП «Українська студія хронікально-документальних фільмів» жахливий стан зберігання унікальних кіноплівок (не ведеться облік, записи не оцифровані і немає належної охорони).

За його словами, Комітет дасть доручення профільним міністерствам і правоохоронним органам розібратися, на яких підставах був укладений договір з інвестором, згідно з яким, за погашення боргів ДП «Українська студія хронікально-документальних фільмів» він отримує територію підприємства під забудову. Він також зазначив, що у громади є підозра, що новий власник ДП «Національна кінематека України» фактично придбав не будівлі, які перебувають у поганому стані, а територію для зведення житлових будинків.

Раніше, «Детектор медіа» писав про проблемну ситуацію на державних кіностудіях, яка склалася вже давно.

Нагадаємо, раніше виїзне засідання планувалося провести 4 березня 2020 року, але його перенесли у зв’язку з проведенням позачергового засідання парламенту. Комітет ухвалив рішення провести засідання 16 березня 2020 року, але через карантин знову переніс.

Нагадаємо, ДП «Студія «Укртелефільм», яке має перетворитися в публічне акціонерне товариство і об’єднатися з ПАТ «НСТУ», перебуває на межі банкрутства, має арештовані рахунки і багато років судиться із забудовником.

Фото: Національна спілка кінематографістів України

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
395
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду