Влада Казахстану переслідує та порушує конфіденційність джерел журналістів, які висвітлюють пандемію коронавірусу – RSF
Влада Казахстану переслідує та порушує конфіденційність джерел журналістів, які висвітлюють пандемію коронавірусу – RSF
Про це 30 квітня повідомила міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» (RSF).
Зазначається, що з моменту оголошення надзвичайного стану, 16 березня, влада Казахстану перевіряє соціальні мережі та ЗМІ на предмет «надмірної критики дій уряду в боротьбі з кризою». Крім того, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 23 березня закликав спецслужби, прокуратуру та Міністерство інформації «приділяти пильну увагу розповсюдженню чуток та провокаційних повідомлень», щоб «визначити та покарати» відповідальних.
Після цього, 11 квітня, правоохоронці заарештували та висунули звинувачення репортеру телеканалу KTK Бекену Алірахімову та оператору Манасу Шаріпову, які розповідали про умови праці в лікарні Атирау. Їх звинуватили в порушенні надзвичайного стану. Проти журналістки та блогерки Заурі Мірзаходжаєвої розпочали розслідування через «поширення неправдивої інформації» за допис у Facebook.
«Репортери без кордонів» закликали владу Казахстану припинити переслідування журналістів. «Під приводом уникнути паніки, влада переслідує журналістів та блогерів, які відхиляються від офіційної лінії щодо пандемії. Ця експлуатація надзвичайного стану завдає шкоди свободі преси в Казахстані. Вона повинна припинитися», – сказала керівниця бюро Східної Європи та Центральної Азії RSF Жанна Кавельє.
Нагадаємо, 17 квітня міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» (RSF) закликала генерального секретаря ООН Антоніо Ґутерріша та генерального директора ВООЗ Тедроса Адханома Гебрейєса звернутися до урядів країн, які порушують свободи ЗМІ, з проханням поважати право на інформацію про кризу коронавірусу COVID-19.
Британська неурядова організація «Індекс цензури» (Index on Censorship) створила інтерактивну карту для відстеження порушень свободи слова та перешкоджань роботі ЗМІ під час кризи, пов’язаної з пандемією коронавірусу COVID-19.
Фото: Ruslan Pryanikov / AFP