Дмитро Кулеба розкритикував статтю Foreign Affairs про Крим

Дмитро Кулеба розкритикував статтю Foreign Affairs про Крим

22 Квітня 2020
1780

Дмитро Кулеба розкритикував статтю Foreign Affairs про Крим

1780
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба опублікував у журналі Foreign Affairs статтю у відповідь на матеріал від 3 квітня «До Росії з любов’ю» Джона О’Лофліна.
Дмитро Кулеба розкритикував статтю Foreign Affairs про Крим
Дмитро Кулеба розкритикував статтю Foreign Affairs про Крим

Матеріал 21 квітня оприлюднили на сайті видання.

Професор політичної географії в Університеті Колорадо в Боулдері Джон О’Лофлін пише, що виміряв громадські настрої кримчан і встановив, що «більшість населення відчуває себе щасливо за життя під російською окупацією».

Дмитро Кулеба назвав цинічним це опитування. За його словами, мешканці окупованого півострова будуть насторожено брати участь у такому опитуванні. «У Криму немає вільного середовища, у якому можна висловити політичні погляди, особливо якщо ці погляди суперечать лінії Кремля. Більше того, жителі Криму провели більше шести років під важким загородом російської телепропаганди без доступу до альтернативних джерел».

Він додав, що російські окупанти постійно чинять тиск на правозахисників, адвокатів та активістів: «Десятки тисяч кримчан втекли після того, як Росія окупувала півострів. Незалежних ЗМІ та журналістів теж витіснили. Це призводить нас до ще однієї проблеми, яка робить статтю "До Росії з любов’ю" ще більш заплутаною. Кого насправді опитували дослідники?».

У Foreign Affairs, своєю чергою, сказали, що проводять подібні опитування понад 15 років, зокрема – в Абхазії, Нагірному Карабаху та Південній Осетії. Водночас у виданні визнали, що ситуацію в Криму відрізняється від інших регіонів. «Нашою метою у всіх цих регіонах було оцінити погляди звичайних людей, використовуючи незалежні дослідницькі компанії, які використовують надійні соціально-наукові методи. Результати, як правило, показують, що ставлення громадськості до спірних територій суттєво відрізняється від переважаючих поглядів у материнських країнах. Наші висновки в Криму відповідають цій схемі. Демократичні суспільства сильніші, коли вони визнають достоїнства наукових досліджень», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в окупованому Криму з кінця лютого 2014 року до вересня 2019 року правозахисники зафіксували понад 300 порушень прав журналістів.

Фото: Гліб Гаранич / Reuters

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1780
Читайте також
10.03.2020 15:00
Борис Бахтєєв
для «Детектора медіа»
4 321
27.02.2020 10:30
Андрій Кокотюха
для «Детектора медіа»
2 292
22.02.2020 12:00
Ярослав Зубченко
10 759
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду