На Буковині перешкоджали журналістці «Чернівці.Online», яка перевіряла церкви на дотримання умов карантину (ДОПОВНЕНО)
На Буковині перешкоджали журналістці «Чернівці.Online», яка перевіряла церкви на дотримання умов карантину (ДОПОВНЕНО)
Про це вона повідомила ІМІ.
Галина Єреміца розповіла, що чоловіки намагалися розбити її стрімерську апаратуру під час прямого ввімкнення.
«Коли журналістка зайшла на територію церкви, її зустрів невідомий чоловік, який не пускав у будівлю храму. Згодом підійшов другий, який сказав, що їй не можна до церкви. Чоловіки попросили журналістку вийти за територію церкви, а пізніше виштовхали», – йдеться в повідомленні.
Журналістка викликала поліцію та написала заяву про перешкоджання. За її словами, поліція вже встановила особи молодиків, які їй перешкоджали.
Юрист ІМІ Алі Сафаров вбачає у даному випадку перешкоджання журналістській діяльності.
«Одним з найважливіших напрямків діяльності журналістів є висвітлення суспільно-важливої інформації, зокрема про небезпеки для населення. Утаємничення такої інформації заборонено відповідно до частини четвертої статті 21 Закону України “Про інформацію”. Тож висвітлення інформації про дії фізичних і юридичних осіб, які порушують законодавство України і створюють небезпеку для суспільства – є забезпеченням громадян суспільно важливою інформацією. Це стосується також і релігійних організацій», – сказав він.
Пан Сафаров нагадав, що церкви (будь-якого віросповідання) мають обмежити відвідування своїх приміщень під час карантину, уведеного через пандемію коронавірусу COVID-19.
Поліція повідомила, що перевіряє викладену журналісткою інформацію, опитує свідків. Вирішується питання про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками ч. 1 ст. 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) ККУ.
Нагадаємо, віряни та представники духовенства Української православної церкви Московського патріархату вже не вперше перешкоджають роботі журналістки Галини Єреміци. Зокрема, 17 лютого 2019 року журналістка повідомила, що в місті Сторожинці Чернівецької області група вірян та представників духовенства Української православної церкви Московського патріархату перешкоджала їй працювати. 19 лютого стало відомо, що Сторожинецька поліція відкрила кримінальне провадження через перешкоджання професійній діяльності журналістки видання «Чернівці. Онлайн» Галині Єреміці з боку групи вірян Української православної церкви (Московського патріархату).
5 листопада Сторожинецька поліція відкрила кримінальне провадження через перешкоджання професійній діяльності журналістки видання «Чернівці. Онлайн» Галині Єреміці з боку групи вірян Української православної церкви (Московського патріархату).
23 грудня 2019 року журналістка подала до поліції заяву про перешкоджання її професійній діяльності під час сутичок 22 грудня між представниками різних релігійних громад біля храму в Задубрівці Чернівецької області.
12 березня спершу в Києві, а потім по всій Україні запровадили карантин через пандемію коронавірусу COVID-19. Він мав тривати до 3 квітня, на цей час обмежели навчальний процес і масові заходи. Через карантин українські національні телеканали запровадили низку заходів для запобігання поширенню коронавірусу.
Згодом влада вирішила закрити в містах усі заклади, крім продуктових магазинів та аптек. 17 березня припинили рух метро в Києві, Харкові та Дніпрі. Міжміське автобусне й залізничне сполучення призупинили з 18 березня. З 23 в Києві обмежили користування громадським транспортом. Ним зможуть користуватися лише окремі категорії працівників, серед яких – журналісти, за наявності спеціальних квитків.
25 березня Кабінет Міністрів України ввів режим надзвичайної ситуації на всій території країни та продовжив на 30 днів карантин, уведений через загрозу поширення коронавірусу COVID-19. Вони триватимуть до 24 квітня.
Фото: ІМІ