Політична реформа в Росії: прокремлівська пропаганда побачила «шанс для України»
Політична реформа в Росії: прокремлівська пропаганда побачила «шанс для України»
Російські пропагандистські медіа подали намір президента Володимира Путіна змінити конституцію та заміну прем’єр-міністра Дмитра Медведєва на Михайла Мішустіна як «зміни на краще» та «світле майбутнє». Тим часом проросійські українські ЗМІ, залучаючи місцевих коментаторів, повторювали російські наративи, зокрема канал «112» зацитував думку керівника Чечні Рамзана Кадирова, а «Страна.ua» побачила у російській політреформі шанс змінити ситуацію на Донбасі на краще, «якщо до цього буде готова Україна». Про це йдеться в огляді висвітлення цієї теми російськими та українськими медіа.
Російські медіа не спрогнозували змісту звернення Путіна до парламенту та масово звертались до західних медіа по інформацію для його висвітлення. При цьому їхньою метою було закріпити у свідомості російської аудиторії однозначність ситуації як змін на краще. Відставку уряду прокремлівські ЗМІ подавали як оновлення влади, наголошуючи на вагомій ролі Михайла Мішустіна в цифровому оновленні урядування в Росії. Натомість ліберальні російські медіа називають ініціативу Путіна димовою завісою та прогнозують, що президент намагатиметься зберегти владу через Державну раду, яку очолить по завершенні каденції.
Українські медіа спершу сумнівались у правдивості новини про відставку Медведєва та проводили паралелі з ситуацією в Казахстані, де колишній президент Нурсултан Назарбаєв очолив Раду національної безпеки та фактично зберіг владу. «Новое время» та канал 24 говорять про те, що зміни в конституції Росії порушують міжнародне право, а «Радіо Свобода», «Громадське» та інші поширюють критичні оцінки дій Путіна, яку називають «конституційним переворотом». Деякі українські медіа вбачають приховану мету задумки Путіна в підготовці Росії до поглинання Білорусі. Більше читайте в огляді Галини Попцової на «Детекторі медіа».