З початку року в 26 країнах світу вбили 75 журналістів - Press Emblem Campaign
З початку року в 26 країнах світу вбили 75 журналістів - Press Emblem Campaign
Про це йдеться у щорічній доповіді Press Emblem Campaign (PEC).
Генеральний секретар PEC зазначив, що зменшення кількості жертв серед працівників ЗМІ «обнадіює, проте належить зробити набагато більше».
«Інтенсивність конфліктів на Близькому Сході зменшилася, але хвиля іноді насильницьких демонстрацій у кількох країнах по всьому світу є серйозним джерелом занепокоєння за безпеку журналістів», - відзначив він.
За даними організації, у 2019 році у Мексиці вбили 13 журналістів, в Афганістані та Пакистані - по вісім, у Сирії вбили шістьох, у Гондурасі - 5, а на Філіппінах - 4.
Були також зареєстровані вбивства (по одному співробітнику ЗМІ) у кожній з наступних країн: Бангладеш, Чад, Чилі, Демократична Республіка Конго, Гана, Кенія, Лівія, Нігерія, Північна Ірландія (Велика Британія), Південна Африка, Україна, Ємен.
Як писав «Детектор медіа», 4 травня у Черкасах виявили чоловіка з травмою голови. Ним виявився місцевий журналіст і відеоблогер Вадим Комаров. Його відвезли до лікарні та прооперували, журналіст знаходився в комі.
Голова громадської ради при Черкаській облдержадміністрації Олег Скалько написав у Facebook, що Комарову «нанесли три удари по голові тупим металевим предметом».
Черкаські ЗМІ зазначають, що Вадим Комаров у своїх публікаціях не раз порушував гострі теми. Один із найбільш гучних матеріалів перед нападом – про обставини п'яного бунту в Черкаській колонії №62. Серед інших тем публікацій Комарова – розкрадання бюджетних коштів, незаконне будівництво, корупція у Черкаській міськраді. В 2016 році журналіста намагалися застрелити.
У ніч на 20 червня 2019-го Комаров помер. Поліція перекваліфікувала кримінальне провадження за фактом нападу на черкаського журналіста Вадима Комарова зі статті «Умисне тяжке тілесне ушкодження» на статтю «замах на умисне вбивство».