Поліція Гонконга застосувала сльозогінний газ та перцевий спрей проти журналістів – CPJ
Поліція Гонконга застосувала сльозогінний газ та перцевий спрей проти журналістів – CPJ
Комітет захисту журналістів закликав поліцію Гонконга припинити нападати та переслідування журналістів й гарантувати безпеку представників ЗМІ, які висвітлюють протести, учасники яких вимають демократичних реформ. Про це 4 листопада повідомив CPJ.
Поліція 3 листопада затримала двох журналістів – позаштатного фотожурналіста порталу Stand News Джої Квока (Joey Kwok) та Нельсона Танга (Nelson Tang), студента журналістики університету баптистського університету Гонконгу, який висвітлював акції протесту.
4 листопада поліція звільнила Джої Квока, не висуваючи звинувачення. Раніше йому інкримінували «перешкоджання поліцейському у виконанні його обов'язоків» під час фотографування протестів. Видання Stand News повідомило, що під час арешту Джої Квак отримав поранення в спину, натомість 4 листопада стало відомо, що він перебуває у «доброму психічному та фізичному стані». Нельсона Танга звільнили під заставу після звинувачення в тому, що він «діяв недобросовісно в громадських місцях».
«Ці постійні безперервні напади на журналістів з боку поліції Гонконга сильно підірвали оголошену владою заяву про свободу преси», – сказав Стівен Батлер, координатор програми Азії CPJ.
Нагадаємо, масові акції протесту тривають у Гонконзі з червня 2019 року. Спочатку учасники вимагали скасувати поправку до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Поправку відкликали, проте протести не зупинились.
Демонстранти почали вимагати демократичних реформ, зокрема загального виборчого права, розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки очільниці Гонконгу Керрі Лем.
Також мешканці Гонконгу протестують проти жорстких дій працівників правоохоронних органів щодо демонстрантів.
3 листопада стало відомо, що в Гонконзі протестувальники підпалили китайське інформагентство «Сіньхуа». Також демонстранти підпалили станції метро і декілька інших будівель.
У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».
Фото: CPJ