Прокуратура розслідує понад 50 фактів порушення прав журналістів у Криму
Прокуратура розслідує понад 50 фактів порушення прав журналістів у Криму
Про це повідомив начальник відділу прокуратури АР Крим Вадим Лушпієнко, передає пресслужба Центру прав людини Zmina.
«Окупаційна влада послідовно знищує будь-які прояви свободи слова в Криму і блокує доступ громадян до об’єктивної інформації. Дедалі частіше зустрічаються випадки відкритого тиску на журналістів, активістів та блогерів. Діяльність незалежних ЗМІ постійно знаходиться під прицілом так званих «правоохоронних органів» країни-окупанта. У своїй роботі ми постійно намагаємося протистояти незаконним діям окупантів, чому сприяє зокрема і поширення правдивих відомостей про реальний стан справ на півострові», – розповів пан Лушпієнко.
Крім того, адвокат, експерт Регіонального центру прав людини Сергія Зайця вважає, що Європейському суду ще належить розглянути справи щодо видворення українських журналістів та заборони їм в’їзду до Криму.
«Найбільш гучні справи, подані до ЄСПЛ, стосуються прямого переслідування журналістів та звичайних людей за публікації, в яких вони виражають незгоду з офіційної політикою Москви. Загалом же йдеться про так званий "охолоджуючий ефект", коли за допомогою гучних справ та інших заходів влада примушує більшість людей мовчати про важливі для них теми. Надавши розголос справам про переслідування за лайки на перепости, окупаційна влада каже "остынь" багатьом іншим», – сказав він.
Нагадаємо, представниця Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова повідомила, що в Криму з 2014 року зафіксовано понад 300 фактів тиску та агресії проти журналістів.
Фото: qha.com.ua