16:05
П'ятниця, 1 Листопада 2019

Ольга Фреймут видала нову книгу

1 566
Ведуча ток-шоу «Роман з Ольгою» на телеканалі «Інтер» Ольга Фреймут видала книгу «Бойківське весілля».
Ольга Фреймут видала нову книгу
Ольга Фреймут видала нову книгу

Про це повідомляє пресслужба каналу.

Щоб проілюструвати книгу, Ольга організувала реконструкцію бойківської весілля, і взяла участь у фотосесії разом зі своєю сім’єю. Старша дочка Злата стала нареченою, сама Ольга зіграла маму нареченої, а її рідна сестра Юлія, - маму нареченого.

«Мій викладач зі Львівського національного університету - Хібеба Наталія Василівна – понад 15 років провела в  експедиціях збираючи етнографічний матеріал про весільні традиції бойків - західноукраїнської етнічної групи, - розповідає про ідею проекту Ольга Фреймут. - Коли я вивчаю народознавство, дуже мало було видань і авторів, які б писали про це, хіба що книги Скуратівського й Воропая. І коли я поспілкувалася з пані Наталею та побачим рукопис, у якому йшлось про весільні обряди бойків, мені дуже захотілося його видати, бо я люблю наші традиції».

Ведуча зазначила, що колеги з видавництва Snowdrop застерігали, що видання може бути не комерційним. Тоді ведуча вирішила взяти участь у тендері від Українського культурного фонду. «Ми подаємо заявку на нього, і в день мого весілля, 25 квітня, нам погодили цей грант. Це було співфінансування, однак більша частина коштів – Українського культурного фонду», - розказує Ольга.

Авторка фотографій - Соня Плакидюк. Зйомки проходили в Шевченківському гаю. Велика частина одягу - музейні експонати. Відсутні деталі відшивали. А ось прикраси здебільшого не збереглися, їх відновлювали по фотографіям і малюнках. Щоб не пошкодити дорогоцінний одяг, на знімальному майданчику були під забороною будь-які напої, крім води, а також був введений особливий раціон харчування: нічого жирного, рідкого, розсипчастого.

«По собівартості ця книга дуже дорога, –  розказує Ольга Фреймут. – Як показує досвід, дорогі книги мало купують, та й не кожен може собі їх дозволити. Ось чому ми зробили так, щоб книги були в усіх великих бібліотеках України. Також через посольства і напряму передаємо книги українській діаспорі в Новій Зеландії, Австралії, декілька книг поїхало до Нью-Йорка. Тож «Бойківське весілля» мандрує світом».

Телеканал «Інтер» представить книгу як один з лотцв на  благодійному аукціоні «Інтер - дітям»

Нагадаємо, Ольга Фреймут авторка низки книг: літературний щоденник «Де їсть і з ким спить Фреймут», дитячі історії «Кажан Жан», «Етикет. Школа пані Фреймут», «Маринка Торбинка. Як замовляти братиків» і серія дитячих робочих зошитів в ігровій формі «Маленький ревізор Дамсі». Останні дві, як і «Бойкіське весілля» видані у видавництві Snowdrop.

Фото: Пресслужба «Інтера»

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1566
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду