21:06
Середа, 30 Жовтня 2019

CPJ оприлюднив рейтинг країн, влада яких не розслідує вбивства журналістів

«Глобальний індекс безкарності 2019» визначає країни, де вбивства журналістів найчастіше сходять злочинцям з рук.
CPJ оприлюднив рейтинг країн, влада яких не розслідує вбивства журналістів
CPJ оприлюднив рейтинг країн, влада яких не розслідує вбивства журналістів

Рейтинг опубліковано на сайті Комітету захисту журналістів (CPJ).

Так, Сомалі вже п'ятий рік поспіль залишається лідером «Глобального індексу безкарності» - тут зафіксовано 25 нерозкритих вбивств журналістів.

«Війна, політична нестабільність та бездіяльність інших держав сприяють смертельному циклу насильства та безкарності», - зазначили у CPJ щодо цієї країни.

Індекс складається 13 країн, де злочинці, політики та інші впливові особи вдаються до насильства, щоб перешкоджати критиці та журналістським розслідуванням. 

Окрім Сомалі, найгірше вбивства журналістів розслідують у Філіппінах, Сирії, Іраку, Південному Судані, Афганістані, Мексиці, Пакистані, Бразилії, Бангладеші, Нігеріїї, Росії та Індії.

Хоча у Філіппінах та Мексиці нерозкритих вбивств журналістів, за даними CPJ, більше - 41 та 30 відповідно, - загалом за сумою чинників ці країни знаходяться на п'ятому та сьомому місцях індексу.

Загалом за 10-річний індексний період, який закінчився 31 серпня 2019 року, в усьому світі було вбито 318 журналістів, і в 86% цих випадків злочинців не було притягнуто до кримінальної відповідальності. На 13 країн, що входять до індексу, припадає понад три чверті (222) загальної кількості нерозкритих вбивств журналістів за це 10-річчя.

Раніше Комітет захисту журналістів назвав 10 країн із найжорсткішою цензурою. Перше місце в цьому рейтингу займає Еритрея.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
383
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду