CPJ закликали владу Росії припинити утиски журналістів, які висвітлюють протести в Москві
CPJ закликали владу Росії припинити утиски журналістів, які висвітлюють протести в Москві
Про це повідомляє пресслужба CPJ.
Зокрема, у заяві йдеться, що 27 липня 2019 року поліцейські завдали ударів двом журналістам та заламали їм носи, один кореспондент отримав тілесні ушкодження в руки та голову, четвертий був побитий у міліцейському фургоні після арешту, а п'ятий отримав тілесні ушкодження від напад поліції.
За останні кілька тижнів поліція затримала понад 10 працівників ЗМІ, які мали журналістські посвідчення та акредитацію. 3 серпня 2019 року поліція затримала щонайменше чотирнадцять журналістів. Усіх журналістів згодом звільнені без пред’явлення звинувачення.
Крім того, 11 серпня Роскомнадзор закликав YouTube припинити «рекламувати» акції протесту.
Організації, які підтримали відповідну заяву:
- Index on Censorship;
- Європейський центр свободи преси та ЗМІ (ECPMF);
- Міжнародний інститут преси (IPI);
- Європейська федерація журналістів (EFJ);
- Медіа-організація Південно-Східної Європи (SEEMO);
- Репортери без кордонів (RSF);
- Спілка журналістів та працівників ЗМІ РФ (JMWU);
- Комітет захисту журналістів (CPJ).
Нагадаємо, 14 липня в Москві пройшла акція з вимогою пропустити в Мосміськдуму незалежних кандидатів. Близько тисячі учасників акції зібралися в центрі Москви та пішли до будівлі мерії. У результаті силовики затримали близько 25 учасників акції.
27 липня на численному мітингу на підтримку незалежних кандидатів у Мосміськдуму поліція затримала понад тисячу осіб. Також заарештували на 30 діб засновника Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального, а напередодні запланованої акції протесту затримали Іллю Яшина.
27 липня до редакції російського телеканалу «Дождь» приходили працівники поліції, які передали головній редакторці Олександрі Перепелова повістку на допит у «кримінальній справі про Мосміськвиборчкомом».
Фото: CPJ