У Росії зняли судимість із блогера, засудженого за ловлю покемонів у церкві
У Росії зняли судимість із блогера, засудженого за ловлю покемонів у церкві
Про це повідомив адвокат міжнародної правозахисної групи «Агора» Віталій Черкасов, передає «Медиазона».
Зазначається, що статтю про розпалювання ненависті до соціальної групи частково декриміналізували.
«Що стосується двох інших складів про образу почуттів віруючих (частина 2 статті 148 КК) і використанні авторучки, призначеної для негласного отримання інформації (стаття 138.1 КК), на момент закону про декриміналізацію Соколовський вже відбув більшу частину покарання. У цій частині прокурор просив шість місяців обмеження волі, суд так і призначив – шість місяців. Значить і в цій частині погашається судимість. Руслан Соколовський тепер вважається несудимим », – сказав адвокат.
За його словами, суд визнав термін покарання відбутий, оскільки зарахував в нього час знаходження блогера в СІЗО і під домашнім арештом – усього близько восьми місяців.
Нагадаємо, 2 вересня 2016 року у російському місті Єкатеринбург затримано 22-річного блогера Руслана Соколовського.
Пізніше стало відомо, що відеоблогера Руслана Соколовського, якого 2 вересня російська поліція затримала за гру в PokemonGoі в церкві, Кіровський районний суд Єкатеринбурга заарештував на два місяці.
Приводом стали опубліковані ним на YouTube відеоролики, в одному з яких він грав в Pokemon Go в храмі, а в інших критично висловлювався про Російську православну церкву.
Хлопця звинуватили в образі почуттів віруючих і розпалюванні ворожнечі.
11 травня суд російського Єкатеринбурга засудив Руслана Соколовського до трьох з половиною років позбавлення волі умовно, визнавши його винним в образі почуттів вірян, розпалюванні ворожнечі і зберіганні обладнання для ведення прихованого запису.
Відому мобільну гру Pokemon GO в Росії визнали сатанинською загрозою.
Pokemon GO – відеогра, розроблена компанією Niantic для мобільних пристроїв на базі iOS і Android. Гра з’явилася у липні 2016 року і відтоді набула великої популярності по всьому світу. Зображення казкових істот-покемонів, яких треба «ловити», з’являються на екранах мобільних пристроїв накладеними на реальний вигляд довколишнього світу, побачений крізь камеру пристрою.
На фото - Руслан Соколовський
Фото: 1080.plus