Зростає кількість нападів на журналістів – Рада Європи

Зростає кількість нападів на журналістів – Рада Європи

13 Лютого 2019
1793

Зростає кількість нападів на журналістів – Рада Європи

1793
Кількість нападів на журналістів зростає, а винні у вбивствах співробітників ЗМІ продовжують уникати відповідальності
Зростає кількість нападів на журналістів – Рада Європи
Зростає кількість нападів на журналістів – Рада Європи

По це йдеться у доповіді Платформи Ради Європи щодо сприяння захисту журналістики і безпеки журналістів, повідомляє на сайті DW.

Зокрема, йде мова про ситуацію зі свободою ЗМІ у країнах, що входять до Ради Європи.

Зазначено, що протягом 2018 року Платформі було повідомлено про 140 випадків «серйозних порушень» свободи ЗМІ.

Згідно із доповіддю, кількість нападів на журналістів постійно зростає. Число повідомлень про погрози, включаючи погрози вбивством, подвоїлася. При цьому в 17-ти давніших випадках безкарності за вбивства журналістів не було досягнуто жодного прогресу. Крім того, журналісти як і раніше піддаються необґрунтованим затриманням, а свободу ЗМІ послаблює низка нових законодавчих ініціатив.

За даними видання, Платформа зафіксувала 130 випадків затримань журналістів. Більшість з них мали місце в Туреччині – там було арештовано 110 журналістів. В Азербайджані було затримано 11 журналістів, в РФ – п'ятеро, а в Україні – четверо.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд закликав до більш ефективного захисту журналістів.

«Свобода вираження поглядів має вирішальне значення для реалізації всіх інших прав людини і заслуговує найпильнішої уваги з боку наших держав-членів», – зазначив він, йдеться у повідомленні на сайті Ради Європи.

У доповіді згадуються справи вбитих українських журналістів Георгія Гонгадзе та Павла Шеремета. Окрім того, звертається увага на недофінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ).

Нагадаємо, у січні 2019 року експерти Інституту масової інформації зафіксували загалом в Україні 16 випадків порушень свободи слова. З них 11 випадків стосуються фізичної агресії.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1793
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду