16:42
Четвер, 27 Грудня 2018

За три місяці ІМІ зафіксував 44 випадки порушення свободи слова

За четвертий квартал 2018 року (з жовтня по 27 грудня включно) експерти Інституту масової інформації (ІМІ) зафіксували в Україні 44 випадки порушень свободи слова у 13 регіонах. З них – 33 випадки фізичної агресії щодо журналістів.
За три місяці ІМІ зафіксував 44 випадки порушення свободи слова
За три місяці ІМІ зафіксував 44 випадки порушення свободи слова

Такими є результати щомісячного моніторингу Інституту масової інформації «Барометр свободи слова».

До трійки лідерів увійшли категорії «перешкоджання журналістській діяльності» – 23, «погрози і залякування журналістів» – сім – та «обмеження доступу до публічної інформації» – п’ять.

За повідомленням ІМІ, загадом журналістам забороняли зйомку, блокували пересування, виривали мікрофони, не пускали на наради в міськраду, виганяли із засідань, плювали в обличчя, обливали кефіром, погрожували розправою, розбити техніку чи викинути з автотранспорту.

Регіоном-лідером за кількістю порушень протягом останніх трьох місяців ІМІ називає Київ (20). Далі йдуть Львівщина та Полтавщина – по чотири випадки відповідно – та Волинь з трьома випадками. В інших регіонах ІМІ зафіксував по два та одному випадку.

ІМІ зазначає, що порушували право журналістів на професію переважно приватні особи, центральна та місцева влада.

Нагадаємо, у листопаді експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 18 випадків порушення свободи слова у восьми регіонах. З них 14 випадків – це фізична агресія щодо журналістів

 

Читайте також

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
453
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop