У 2018 році ІМІ зафіксував 235 випадків порушень свободи слова

У 2018 році ІМІ зафіксував 235 випадків порушень свободи слова

17 Січня 2019
1174
17 Січня 2019
13:18

У 2018 році ІМІ зафіксував 235 випадків порушень свободи слова

1174
У 2018 році на неокупованій території України ІМІ зафіксував 235 випадків порушень свободи слова. Категоріями-лідерами за кількістю порушень стали перешкоджання, погрози та напади на журналістів
У 2018 році ІМІ зафіксував 235 випадків порушень свободи слова
У 2018 році ІМІ зафіксував 235 випадків порушень свободи слова

Такими є дані щорічного дослідження Інституту масової інформації (ІМІ) «Барометр свободи слова», йдеться на сайті ІМІ.

За даними дослідження ІМІ, у першому півріччі 2018 року спостерігався ріст кількості порушень, особливо фізичної агресії, порівняно з 2017 роком. У другому півріччі, орієнтовно з серпня, відбулася певна «стабілізація» кількості порушень прав журналістів.

«Протягом першого півріччя 2018 року ми спостерігали різкий ріст нападів на журналістів та проявів фізичної агресії. У той же час протягом другого півріччя ми не спостерігали різких «піків». Ми пов’язуємо це з кількома причинами: по-перше, з публічним резонансом після жорсткого нападу на активістку Катерину Гандзюк, і надзвичайно негативною реакцією суспільства і міжнародної спільноти на цей випадок, що, можливо, дещо охолодило потенційних нападників. Так само, ми не виключаємо, що убивство Гандзюк могло мати і певний охолоджуючий ефект на журналістів, особливо в регіонах, які почали більш обережно критикувати – це питання потребує окремого дослідження. І нарешті, ми спостерігаємо затишшя перед традиційною «бурею» виборчих процесів 2019 року», – заявила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк.

ІМІ зазначає, що основним викликом для свободи слова у 2018 році стала фізична агресія щодо журналістів. Категоріями-лідерами за кількістю порушень стали перешкоджання, погрози та напади на журналістів (для порівняння, у 2017 році це були перешкоджання, доступ до інформації, та погрози). Із загальної кількості порушень, 173 випадки стосувалися саме фізичної агресії щодо журналістів.

Лідером за кількістю порушень у 2018 році, за даними ІМІ, стала категорія «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів» – 96 випадків. Категорія посідає першу позицію від початку року, зауважує ІМІ. Найбільше журналістам перешкоджали, як і минулого року, приватні особи, місцева влада, депутати та правоохоронці.

Друге місце посіла категорія «погрози і залякування журналістів» – 33 випадки. Погрожували журналістам переважно приватні особи, місцева влада та депутати.

Третє місце посіла категорія «побиття та напади» – 31.

За кількістю порушень на четвертому місці опинилися категорія «обмеження доступу до публічної інформації» – 19 випадків. За аналогічний період 2017 року року ІМІ було зафіксовано вдвічі більше таких випадків – 41, і посідала ця категорія другу позицію. 2018 року обмежували доступ журналістів до публічної інформації найчастіше органи центральної та місцевої влади, повідомляє ІМІ.

П’яте місце за кількістю порушень посіли кібератаки – 15 випадків, за аналогічний період 2017 року зафіксована така ж кількість порушень.

Згідно з дослідженням ІМІ, категіоном-лідером за кількістю порушень прав журналістів з початку року залишається Київ з областю (97). Далі йдуть Миколаївщина (16 випадків), Дніпропетровщина та Полтавщина (по 12), Одещина (11), Львівщина (10). В інших регіонах зафіксовано по дев’ять, сім, шість, п’ять, чотири, три, два та по одному випадку. ІМІ також зауважує, що у2018 році Дніпропетровщина та Львівщина уперше увійшли до першої п’ятірки регіонів-лідерів за кількістю порушень прав журналістів. Миколаївщина та Полтавщина третій рік лишаються у цій першій п’ятірці.

Порушували переважно право журналістів на професію, згідно з моніторингом, приватні особи, представники центральної та місцевої влади та правоохоронці.

 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1174
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду