Сенат США закликав Трампа припинити військову допомогу Саудівській Аравії через вбивство Хашоггі
Сенат США закликав Трампа припинити військову допомогу Саудівській Аравії через вбивство Хашоггі
Про це повідомляє «Бі-бі-сі Україна».
Резолюція склала група сенаторів з представників обох американських партій. Документ щодо вбивства Хашоггі, за словами законодавців, містить досить жорсткі формулювання.
«Сенат США одноголосно заявив, що спадкоємний принц Мухаммед бін Салман несе відповідальність за вбивство Джамаля Хашоггі. Це сильна заява. Я сподіваюся, вона говорить про наші цінності», - сказав голова комітету з міжнародних відносин Боб Коркер.
При цьому президент США має іншу позицію щодо Саудівської Аравії. Білий дім не прийняв висновки ЦРУ, що журналіста Джамая Хашоггі могли вбити за наказом принца Мохаммеда, а також виступав проти прийняття резолюції, заявляючи, що відносини з Саудівською Аравією вкрай важливі для протистояння загрозі від Ірану. Крім того, адміністрація американського президента наголошує на важливості економічних зв'язків США з королівством.
Як зазначає «Бі-бі-сі Україна», питання вбивства саудівського журналіста і відповідальності за нього влади королівства почали активно обговорювати після того, як минулого тижня глава ЦРУ Джина Гаспел розповіла членам сенатського комітету з міжнародних відносин все, що відомо її управлінню про вбивство. Доповідь пройшла в закритому режимі.
Раніше ЦРУ заявляло, що принц Мохаммед переписувався з лідером групи, яка вбила Хашоггі.
Нагадаємо, 2 жовтня 2018 року саудівський журналіст The Washington Post Джамаль Хашоггі пішов до консульства Саудівської Аравії у Стамбулі для вирішення особистих питань і зник.
Саудівські офіційні особи спочатку наполягали на тому, що Хашоггі покинув будівлю 2 жовтня. Турецька влада заявила, що його там вбили. Пізніше Саудівська Аравія змінила свою позицію щодо смерті Хашоггі і повідомила, що його вбивство було умисним.
Влада Саудівської Аравії заявила про затримання 18 підозрюваних у вбивстві журналіста. Туреччина хоче екстрадувати і притягнути їх до відповідальності. Проте Саудівська Аравія відмовляється проводити екстрадицію. Міністр закордонних справ країни Адель аль-Джубейр заявив, що Саудівська Аравія не видасть Туреччині своїх громадян.
15 листопада Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США запровадило санкції проти Сауда аль-Кахтані, його підлеглого Махер Мутреба, генерального консула Саудівської Аравії Мохаммеда Алотабібі та ще 14 осіб через вбивство журналіста Джамаля Хашоггі.
19 листопада голова МЗС Німеччини Гайко Маас повідомив, що країна заборонила в'їзд 18 громадянам Саудівської Аравії, підозрюваних у причетності до вбивства саудівського журналіста.
Також 18 підозрюваним заборонено відвідувати територію Франції.