16:25
Четвер, 29 Листопада 2018

Убивця фотографа Розвадовського вийшов на волю за «законом Савченко» (ДОПОВНЕНО)

28 листопада Апеляційний суд міста Києва відпустив Ярослава Полушкіна, який у 2011 році вбив фотокореспондента газети «2000» Віталія Розвадовського та перебував цей час у СІЗО. Чоловіка звільнено за «законом Савченко»
Убивця фотографа Розвадовського вийшов на волю за «законом Савченко» (ДОПОВНЕНО)
Убивця фотографа Розвадовського вийшов на волю за «законом Савченко» (ДОПОВНЕНО)

Про це у Facebook повідомила подруга вбитого фотографа Олеся Остаф'єва. Також цю інфомрацію «Детектору медіа» підтвердила його сестра Дар’я Розвадовська.

«Це відбулося у дату смерті Віталія – 28 листопада. В Апеляційному суді ввечері випустили вбивцю. Ми на засіданні не були, тому що нам адвокати порадили не бути присутніми. Відбулося скорочення терміну, тому що йому давали 13,5 і 14 років. А "за законом Савченко" виходить, що 7 років і його випустили, бо сплив строк. Адвокати нам повідомили, що самі цього не очікували, і ми також. Це велика загроза для громадськості, бо такі люди небезпечні», – розказала вона.

Усі сім років Полушкін просидів у СІЗО, з яких п'ять років чекав вироку суду (у 2016 році було рішення Дарницького районного суду Києва, який засудив Полушкіна до 13 років ув'язнення), ще два роки розглядалася апеляція. Фактично він перебував під запобіжним заходом (арештом).

Прес-секретарка Прокуратури міста Києва Надія Максимець повідомила «Детектору медіа», що сім років він перебував прокурор був проти зміни запобіжного заходу. 

«Зараз у нас розглядається апеляційна скарга на вирок суду першої інстанції. Сторона захисту внесла клопотання про зміну запобіжного заходу щодо засудженого Полушкіна. Вони обгрунтовували це "законом Савченко", що фактичне його затримання відбулося 29 листопада 2011 року, тобто рівно сім років тому, і він вже відсидів той строк, який йому було призначено судом першої інстанції (12 років і 6 місяців позбавлення волі)...

Прокурор на судовому засіданні заперечував проти зміни запобіжного заходу, оскільки у вироку суду першої інстанції зазначено, що запобіжний захід у вигляді тримання під вартою залишається незмінним до набрання вироку законної сили. А оскільки триває процес оскарження в Апеляційному суді, ми не можемо вважати, що вирок вступив в законну силу. Однак суд врахував те, що він уже перебував в СІЗО весь цей час і задовольнив клопотання захисту... Йому змінено запобіжний захід з тримання під вартою на підписку про невиїзд», – повідомила пані Максимець.

Адвокат сім'ї Розвадовських Олександр Зарудський повідомив «Детектору медіа», що сторона захисту звертатиметься до Європейського суду з прав людини.

«За "законом Савченко" відбулося заниження стандартів захисту прав людини, зокрема, право на життя. Європейська конвенція не передбачає якогось покарання, але, разом з тим, вона вимагає, щоб держава створювала дієвий механізм, який міг би запобігати подібним злочинам, – сказав він.  У даному випадку будемо апелювати до статті 2 та статті 3 Конвенції».

Нагадаємо, Віталій Розвадовський був убитий пізно ввечері 28 листопада 2011 року біля під'їзду будинку по Харківському шосе, 168 г в Києві. Наступного дня міліція затримала за підозрою в зазначеному злочині знайомого загиблого Ярослава Полушкіна, який пізніше визнав свою провину.

За даними ЗМІ, всього в справі фігурували чотири обвинувачених: головний обвинувачений, посередник-співучасник і два виконавці-співучасники. Досудовим слідством встановлено, що головний фігурант, задумавши пограбувати фотокореспондента за допомогою посередника, підшукав двох неповнолітніх хлопців, які повинні були допомогти йому в здійсненні його плану. Головний фігурант пізно ввечері заманив Віталія Розвадовського на 11 поверх будинку за вказаною адресою під приводом продажу йому мобільних телефонів за заниженою ціною, де на нього напали двоє неповнолітніх хлопців, однак той чинив опір і почав тікати по сходах вниз. Однак головний фігурант погнався за Віталієм Розвадовським і завдав йому близько 20 ударів ножем, від яких фотограф згодом помер у лікарні.

24 червня Дарницький районний суд Києва визнав Ярослава Полушкіна винним в умисному вбивстві фотокореспондента газети «2000» Віталія Розвадовського і засудив до 13 років позбавлення волі.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1536
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop