13:32
Вівторок, 16 Жовтня 2018

Активісти покажуть документальну стрічку про збереження стамбульського кінотеатру «Емек» на будівлі «Кінопанорами»

16 жовтня о 19:00 відбудеться показ документальної стрічки «Audience Emancipated: боротьба за кінотеатр "Емек"». Фільм проектуватиметься на будівлю кінотеатру «Кінопанорама».
Активісти покажуть документальну стрічку про збереження стамбульського кінотеатру «Емек» на будівлі «Кінопанорами»
Активісти покажуть документальну стрічку про збереження стамбульського кінотеатру «Емек» на будівлі «Кінопанорами»

Про це повідомляє прес-служба кінофестивалю Docudays UA, за підтримки якого відбудеться показ.

Стрічка розповідає про боротьбу в серці Стамбула, яка стала однією з найбільш значимих подій, що проклали шлях до протестів на площі Таксім. Вона розгортається довкола кінотеатру «Емек», який зруйнували всупереч волі людей та на шкоду спільному благу, перетворивши його на торговельний центр. Фільм показує цю боротьбу з погляду активістів та глядачів. Він складається з відеозаписів, які зібрали учасники та учасниці протестів, а відтак має на меті відобразити спільне бачення людей, які відстоювали своє право на місто. Фільм транслює ідею нової публічності, яка стала видимою завдяки протестам довкола парку Ґезі, на кіноекран, шляхом політичної мобілізації.

Організатори акції, влаштованої на підтримку закритих 1 жовтня київських кінотеатрів «Кінопанорама» та «Україна», зазначають, що проблема приватизації та знищення культурних осередків торкається й Києва: «Статус приватної власності не може важити більше, аніж інтереси місцевої громади у збереженні власної культурної ідентичності. Щойно закриті кінотеатри "Кінопанорама" та "Україна" відіграють значущу роль у культурному житті Києва, є історично цінними та спеціалізуються на показах арт-хаусного та фестивального кіно».

«Ми висловлюємо незгоду з насильницькою експропріацією публічних просторів шляхом відтворення практик перегляду кінофільмів, обговорень, лекторіїв та перформансів на межових місцях, куди ми виявились несподівано витісненими. Події, які відбуваються перед входом у кінотеатр є, з одного боку, виявом невипадкової ностальгії, насправді ж - спробою вибудувати інакшу мрію про майбутнє», – йдеться в анонсі події.

Вхід на показ вільний. 

Нагадаємо, 28 вересня стало відомо, що кінотеатр «Кінопанорама» припиняє кінопрокат з 1 жовтня. За кілька днів до цього в кінотеатру змінився директор.

1 жовтня стало відомо, що свою роботу припиняє і столічний кінотеатр  «Україна». 

2 жовтня близько 100 людей вийшли під будівлю Київської міської держадміністрації із закликом зберегти кінотеатри «Україна» та «Кінопанорама».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
321
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop