«Детектор медіа» та ІМІ презентували посібник про роботу журналістів під час виборів

«Детектор медіа» та ІМІ презентували посібник про роботу журналістів під час виборів

17 Вересня 2018
3147
17 Вересня 2018
16:58

«Детектор медіа» та ІМІ презентували посібник про роботу журналістів під час виборів

3147
Українські громадські організації «Детектор медіа» та «Інститут масової інформації» (ІМІ) презентували посібник «ЗМІ та вибори. Саморегуляція, безпека, закони».
«Детектор медіа» та ІМІ презентували посібник про роботу журналістів під час виборів
«Детектор медіа» та ІМІ презентували посібник про роботу журналістів під час виборів

Видання презентували 17 вересня під час круглого столу «Саморегуляція та журналістські стандарти під час виборчих кампаній» в ІА «Укрінформ».

Авторами посібника стали медіатренер Ігор Куляс, медіаюрист Роман Головенко та медіаекспертка Ірина Земляна за загальною редакцією голови ГО «Детектор медіа» Наталії Лигачової та виконавчої директорки ГО «Інститут масової інформації» Оксани Романюк.

Оксана Романюк та Наталія Лигачова

Видання спрямоване як на журналістів із досвідом роботи, так і на початківців.

Посібник має на меті спробувати подивитися на ті суто практичні і специфічні питання, які ставить перед журналістом передвиборча тематика з точки зору дотримання стандартів професії (попри те, що стандарти є універсальними, незалежно від тематики, що її висвітлює журналіст). Автори розглядають всі основні планові події виборчого процесу – як президентського, так і парламентського, а також події непланові, але цілком імовірні.

Голова комісії з журналістської етики та ГО «Громадське радіо» Андрій Куликов, член Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Григорій Шверк та директор інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» Олександр Мартиненко

Крім того, у посібнику містяться поради, на що варто звертати увагу для того, щоб матеріали про вибори залишалися справжньою журналістикою, а не свідомою чи несвідомою агітацією «за» чи «проти» когось із кандидатів, і не містили маніпуляцій. Окремий розділ видання присвячено рекомендаціям з безпеки журналіста: від поведінки у натовпі до того, як уникнути електронного стеження.

«Це дуже хороша, на мій погляд, робота моїх колег, яка має допомагати ЗМІ якісно пройти дві виборчі кампанії, які відбудуться в Україні наступного року. Тут надано дуже практичні рекомендації. Ігор Куляс та Роман Головенко навіть підготували для журналістів та топ-менеджерів медіа календар подій – етапів виборчих кампаній, який можна знайти на останніх сторінках. Там написано, що в ці періоди ЗМІ можуть роботи, а що ні. І як їм забезпечити, щоб виборець отримав належну й достатню інформацію для того, щоб зробити усвідомлений вибір. Мої колеги розписали ідеал того, як має висвітлюватися кампанія, і до якого українським медіа зараз надзвичайно далеко», – зазначила пані Лигачова.

Для того, щоб отримати безкоштовний примірник посібника для вашого ЗМІ, потрібно надіслати прохання про це на електронну пошту zelin.tk@gmail.com (Юлія).

Завантажити електронну версію посібника можна тут.

Виготовлення цього посібника стало можливим завдяки підтримці міжнародної організації Internews Network.

Нагадаємо, торік ГО «Детектор медіа» підготувала спеціальний звіт «Основні тенденції медіависвітлення суспільно-політичних процесів в Україні у 2014-2017 рр.» за результатами своїх моніторингів.

Фото Надії Федорової

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3147
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду