Микола Семена потребує медичної допомоги та має виїхати до Києва – Людмила Денисова
Микола Семена потребує медичної допомоги та має виїхати до Києва – Людмила Денисова
Про це повідомляється на сайті уповноваженого Верховної Ради з прав людини.
«Семена - один з найяскравіших та найдосвідченіших кримських журналістів, заслужений журналіст України, лауреат премії Андрія Сахарова «За журналістику як вчинок», автор кількох книг та тисяч статей для багатьох видань. Його позбавили найдорожчого - писати, але зараз мене турбує стан його здоров’я: він має захворювання хребта і серця» - йдеться у заяві Денисової. Вона також повідомила, що Київський інститут нейрохірургії надіслав політв’язню офіційне запрошення, а сам журналіст звернувся до управління кримінальної інспекції ФСВП Росії в Сімферополі з проханням дозволити йому виїхати на лікування. Проте омбудсмен вважає, що існують ризики, що йому відмовлять
Денисова направила листа з цього приводу представнику ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Арлему Дезіру та уповноваженому в РФ з прав людини Тетяні Москалькової.
Нагадаємо, що у квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени через статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом його відпустили під підписку про невиїзд.
22 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя оголосив вирок кримському журналісту Миколі Семені. Журналісту призначено покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю.
18 грудня 2017 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму пом'якшив вирок журналістові Миколі Семені в частині додаткового покарання. Мова йде про заборону займатися публічною діяльністю два роки, а не три, як було раніше в попередньому рішенні суду.
Сам журналіст стверджував, що в своїх матеріалах він реалізовував право на «вільне вираження думки».
МЗС України, Держдепартамент США, Євросоюз і ряд міжнародних організацій засудили винесений Миколі Семені вирок.
Також, представник ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Арлем Дезір у ході експертної конференції ОБСЄ «Посилення свободи і плюралізму ЗМІ в Україні під час конфлікту в Україні та навколо неї» закликав негайно звільнити українців Стаса Асєєва, Романа Сущенка, Миколу Семену та Олега Сенцова, ув’язнених в Росії та на окупованих РФ територіях України.
Фото: Антон Наумлюк (РFE/RL)