Дарницький райсуд не задовольнив відвід судді у справі Крисіна, причетного до вбивства журналіста Веремія

Дарницький райсуд не задовольнив відвід судді у справі Крисіна, причетного до вбивства журналіста Веремія

16 Серпня 2018
1029

Дарницький райсуд не задовольнив відвід судді у справі Крисіна, причетного до вбивства журналіста Веремія

1029
Дарницький районний суд не задовольнив заяву сторони обвинувачення про відвід судді Ольги Просалової. Раніше вона також заявляла про самовідвід, проте й ця заява не була прийнята.
Дарницький райсуд не задовольнив відвід судді у справі Крисіна, причетного до вбивства журналіста Веремія
Дарницький райсуд не задовольнив відвід судді у справі Крисіна, причетного до вбивства журналіста Веремія

Про це повідомляє «РБК-Україна».

«Суд прийняв у заяві про відвід судді Ольги Просалової відмовити. Повний текст ухвали буде оголошено 21 серпня», - оголосила суддя під час засідання.

Як відомо, 6 серпня Дарницький районний суд Києва не задовольнив заяву про самовідвід головуючої судді у кримінальному провадженні проти Юрія Крисіна Ольги Просалової. Суд прийшов до висновку, що заява про самовідвід начебто не містить належних та підтверджених даних, що свідчать про наявність підстав для самовідводу.

Як повідомляв «Детектор медіа», Ольга Просалова 26 липня задовольнила вимогу захисту Юрія Крисіна щодо відводу судді Любові Леонтюк. Остання розглядала справу щодо причетності Крисіна до викрадення та катування майданівців у 2014 році. Наступного дня Просалова була обрана головучою у цій справі, розгляд якої мав початися з початку.

Нагадаємо, що Юрій Крисін фігурує у справі про викрадення та катування майданівців у січні-лютому 2014 року. Раніше його також судили за вбивство журналіста В’ячеслава Веремія у 2014 році. 

Журналіст газети «Вести» В’ячеслав Веремій був жорстоко побитий «тітушками» і отримав смертельне вогнепальне поранення в ніч з 18 на 19 лютого 2014 року на перехресті вулиць Володимирської та Великої Житомирської у Києві. В’ячеслав помер у лікарні швидкої допомоги. Одним із нападників, який бив журналіста, виявився 41-річний спортсмен Юрій Крисін.

У грудні 2017-го Шевченківський суд Києва дав йому 4 роки умовно. Після цього медійники та правозахисники виступили із заявою, у якій наполягали на повному та об’єктивному дослідженні справи Крисіна. 13 червня 2018 року Апеляційний суд скасував рішення Шевченківського суду, змінивши вирок на 5 років тюрми.

У справі про викрадення майданівців 16 липня Юрію Крисіну продовжили термін тримання під вартою до 13 вересня включно. Тим самим суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення.

Крисіну інкримінують 4 злочини, передбачені статтями 27 (підбурювання та пособництво у вчиненні злочину), 146 (незаконне позбавлення волі, викрадення людини вчинене з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб або за попередньою змовою групою осіб, або способом небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, або таке, що супроводжувалося заподіянням йому фізичних страждань, або із застосуванням зброї), 127 (катування з метою примусити потерпілого чи іншу особу вчинити дії, що суперечать їх волі, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості), 296 (хуліганство вчинене групою осіб), 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів, демонстрацій). Загалом Крисіну загрожує до 10 років позбавлення волі.

Ще один фігурант справи, Сергій Чемес, провину визнав і активно співпрацює зі слідством. Крисін заперечує свою провину.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1029
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду