09:41
Четвер, 12 Липня 2018

Суд зобов’язав СБУ завершити справу YouControl за два місяці (ДОПОВНЕНО)

11 липня Шевченківський районний суд міста Києва зобов’язав слідчого Головного управління Служби безпеки України Сергія Семишкура протягом двох місяців закінчити досудове розслідування кримінального провадження, до якого залучено аналітичну компанію YouControl. У СБУ повідомили, що виконають зобов'язання
Суд зобов’язав СБУ завершити справу YouControl за два місяці (ДОПОВНЕНО)
Суд зобов’язав СБУ завершити справу YouControl за два місяці (ДОПОВНЕНО)

Як повідомила прес-служба YouControl «Детектору медіа»,  27 червня суд розглядав клопотання адвокатів про встановлення процесуальних строків досудового розслідування, котре проводять слідчі ГУ СБУ у кримінальному провадженні, де задіяна компанія YouControl. Адвокати вимагали встановити строки завершення досудового розслідування (і прийняти відповідне рішення) протягом 30 днів з дня постановлення ухвали суду.

Зазначено, що судді для прийняття рішення потрібно було ознайомитись із матеріалами справи і вона зобов’язала слідчого надати їх для обґрунтування своєї правової позиції.

Проте, як зазначено в релізі, надані слідчим 13 сторінок матеріалів провадження за 2107 рік «не переконали суддю в тому, що продовження розслідування потребуватиме набагато більше часу, аніж зазначено в клопотанні адвокатів».

«Встановити слідчому ГУ СБУ строк на проведення процесуальних дій, необхідних для закінчення досудового розслідування, який не може перевищувати двох місяців», ‒ таке рішення винесла суддя Шевченківського районного суду м. Києва Марина Антонюк за результатами розгляду справи.

«Вважаю, що суд ухвалив абсолютно законне і обґрунтоване рішення. Воно враховує передбачену законом гарантію YouControl, права чи законні інтереси якої обмежуються під час цього досудового розслідування, на закінчення розслідування в строк, об'єктивно необхідний для повного виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень в цьому кримінальному провадженні», ‒ прокоментував заступник директора з правових питань, адвокат Данило Глоба.

У коментарі «Детектору медіа» в СБУ повідомили, що виконають зобов'язання та завершать справу.

«Ми завжди діємо в рамках закону – є рішення суду, будемо його виконувати», – прокоментувала ухвалу суду прес-секретар СБУ Олена Гітлянська.

Нагадаємо, що 23 березня, співробітники Служби безпеки України провели обшуки в квартирі комерційного директора Олени Лапи, а потім у генерального директора YouControl Сергія Мільмана. Пізніше заступник директора з правових питань, адвокат ТОВ «Ю-Контрол» Данило Глоба повідомив, що підставою для обшуків в квартирах керівництва ресурсу YouControl стало рішення судді Шевченківського районного суду у кримінальному провадженні за статею 359 Кримінального кодексу.

27 березня пан Мільман заявив, що керівництво онлайн-сервісу хотіло написати офіційну пропозицію силовим структурам, які неодноразово просили надати їм доступ до системи YouControl.

2 січня Шевченківський районний суд Києва частково задовольнив клопотання слідчого Служби безпеки України (СБУ) та обрав заставу у розмірі 51 тис грн для засновника та директора аналітичного онлайн-сервісу YouControl Сергія Мільмана.

Низка громадських організацій, у тому числі медійних, звернулися до влади з відкритим листом щодо тиску на компанію YouControl, проти якої близько дев’яти місяців триває кримінальне провадження за фактом нібито несанкціонованого втручання компанії в роботу автоматизованих систем та комп’ютерних мереж, що знаходяться на балансі державних підприємств та відповідних органів публічної влади.

21 березня 2018 року Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики розглянув питання щодо сервісу YouControl, який надає можливість отримати інформацію про контрагентів та який наразі судиться зі Службою безпеки України (СБУ) через начебто «несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних мереж»

YouControl - аналітична система для ділової розвідки та перевірки контрагентів України. Формує досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних, відстежує зміни в держреєстрах та візуалізує зв’язки між афілійованими особами. Функція моніторингу щоденно повідомляє про зміни відповідно до даних з офіційних джерел.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1134
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop