Рада прийняла постанову про підтримку Сущенка та засудження винесеного йому вироку
Рада прийняла постанову про підтримку Сущенка та засудження винесеного йому вироку
Про це повідомляється на офіційному сайті українського парламенту.
Так, проект постанови «Про Звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав, парламентських асамблей міжнародних організацій, світових лідерів та міжнародного співтовариства у зв'язку з протиправним вироком Московського міського суду у справі незаконно утримуваного в Російській Федерації громадянина України Романа Сущенка» (№8446) підтримали 238 народних депутатів, не голосували - 97.
Проект постанови передбачає вимогу до Російської Федерації негайно припинити політику, спрямовану на порушення прав і свобод людини, скасувати незаконне рішення у справі Романа Сущенка, звільнити його та забезпечити безперешкодне повернення в Україну.
Такод парламент закликає міжнародне співтовариство «засудити агресивну політику Російської Федерації, посилити тиск на Російську Федерацію, а також запровадити нові санкції у зв’язку з протиправним вироком Московського міського суду у справі незаконно утримуваного в Російській Федерації громадянина України Романа Сущенка».
Також Рада закликає міжнародну спільноту сприяти притягненню до відповідальності всіх осіб, винних в системних порушеннях прав людини Російською Федерацією та причетних до політично мотивованих переслідувань громадян України, зокрема до винесення протиправного вироку Роману Сущенку.
Нагадаємо, власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув із приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». Покарання за ст. 276 КК РФ («Шпигунство») передбачає до 20 років позбавлення волі. 27 березня у Московському міському суді почалися попередні слухання у справі Романа Сущенка. Журналіст провину не визнав у повному обсязі.
Громадський захисник журналіста Марк Фейгін заявив, що вирок Сущенку може оскаржуватись півроку.
МЗС України висловив протест Росії у зв'язку з незаконним вироком Романові Сущенку і вимагає його звільнення.
Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив жаль у зв'язку з тим, що українського журналіста Романа Сущенка в Росії засудили до 12 років позбавлення волі, та закликав звільнити його.
Комітет захисту журналістів (CPJ) вважає, що сторона обвинувачення не надала достатньо доказів у справі українського журналіста Романа Сущенка та закликав російську владу негайно його звільнити.
Президент України Петро Порошенко вважає, що «Кремль понесе покарання» за вирок українському журналісту Роману Сущенку.