11:53
Середа, 6 Червня 2018

З початку 2018 року ІМІ зафіксував в Україні 117 випадків порушень свободи слова

За п’ять місяців 2018 року експерти Інституту масової інформації (ІМІ) зафіксували загалом по Україні 117 випадків порушень свободи слова, які сталися у 21 регіоні країни. Лідером з порушень прав журналістів з початку року став Київ з областю
З початку 2018 року ІМІ зафіксував в Україні 117 випадків порушень свободи слова
З початку 2018 року ІМІ зафіксував в Україні 117 випадків порушень свободи слова

За аналогічний період 2017 року було зафіксовано 101 випадок. Такими є результати щомісячного моніторингу Інституту масової інформації «Барометр свободи слова», повідомляє сайт ІМІ.

До трійки лідерів увійшли випадки перешкоджання журналістській діяльності, побиття та погрози і залякування журналістів.

Найбільшу кількість порушень за п’ять місяців 2018 року ІМІ зафіксував у категорії «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів» – 53 (за аналогічний період 2017 року – 34 випадки). Різке зростання в категорії «перешкоджання» експерти ІМІ зафіксували у 2018 році в лютому – 18 випадків та у травні – 12.

Другу позицію посіла категорія «побиття та напади» – 14, у 2017 році ця категорія посідала лише четверту позицію з 7 випадками.

Погрози посіли третє місце – 13 випадків (за аналогічний період минулого року погрози були на тому ж місці з 15 випадками).

Водночас із початку року ІМІ зафіксував зменшення випадків обмеження доступу до публічної інформації. Зокрема, експерти ІМІ зафіксували 9 таких випадків. Ця категорія посіла цьогоріч четверту позицію, за той же період 2017 року ця категорія посідала другу позицію з 16 випадками.

Лідером з порушень прав журналістів з початку року став Київ з областю (54 випадки). Далі йдуть Миколаївщина (7 випадків) та Одещина (5 випадків). В інших регіонах зафіксовано по чотири випадки, по три, два та одному випадку.

«Порушували переважно право журналістів на професію, згідно з моніторингом, приватні особи, правоохоронці, місцева влада та депутати. Ця тенденція є стійкою з минулого року», – повідомляє ІМІ.

Нагадаємо, у квітні Інститут Масової Інформації зафіксував в Україні загалом 17 порушень свободи слова. З них найбільше - дев’ять - у категорії «перешкоджання законній журналістській діяльності».

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
806
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop